Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

23.10.2019 15:08

Pirátský poslanec Tomáš Martínek odpověděl čtenářům Parlamentních listů na jejich dotazy. Při tom označil Parlamentní listy jako „stránku, která často šíří neověřené či přímo zavádějící informace“, a proto svůj profil na stránkách nevyužívá. Reagoval tak na kritiku čtenářů, kteří si stěžovali, že vkládá články, ale na maily ani dotazy neodpovídá. Čtenáři mu také vytkli, že kumuluje funkce a ptali se „jak to zvládá na 100 %?“

Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval
Foto: Piráti
Popisek: Tomáš Martínek

Čtenáři se na profilu poslance Martínka doptávali, proč jim nedopovídá na emaily a odmítá komunikovat. „Proč lžete pane poslanče? Na vašem profilu zde na PL píšete, že tento profil neužíváte, a přitom vkládáte na profil články a odpovědím občanů se vyhýbáte,“ zněl první z káravých dotazů.

„Proč nechcete komunikovat s lidmi? A jen sem dáváte články? Když jsem psala na e-mail, který jsem si našla na stránkách Sněmovny, taky jste mi neodpověděl. Takže jsme vám dobří jen před volbami? Jako vaše zásady, které uznáváte jen tak naoko?“ ptala se kriticky jiná čtenářka Parlamentních listů a připomněla nedávnou kauzu Pirátky Michaely Krausové. „Jako příklad lze uvést jednání Krausové, které evidentně projde vše, kodex nekodex, že?“ zlobila se.

Martínek se rozhodl oběma čtenářům poslat odpověď ve stejném znění. „Nevím, že bych někomu na e-mail směřovaný přímo mně neodpověděl, pokud byl doručen,“ napsal pirátský poslanec a přidal svůj mail a webovou adresu.

Anketa

Je dobře, že Zeman vyznamená exprezidenta Václava Klause?

29%
71%
hlasovalo: 14354 lidí

Při té příležitosti také zkritizoval server Parlamentních listů. „Na tuto stránku, která často šíří neověřené či přímo zavádějící informace, zpravidla nechodím,“ uvedl Martínek.

Jiný čtenář Martínka konfrontoval s vysokým počtem jeho funkcí. „Jak zvládáte tolik funkcí na 100 % ? Jako je místopředseda volebního výboru, člen rozpočtového výboru, podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku, pro podnikatelské prostředí, pro vědu a vysoké školy, pro svobodu slova a média a další,“ jmenoval čtenář a přidal Martínkovu účast v komisi pro kontrolu poskytnutí údajů z centrální evidence účtů nebo meziparlamentní skupiny v rámci MPU a samozřejmě Poslanecký klub České pirátské strany.

Martínek se snažil dát uspokojivé vysvětlení slovy o tom, že „vše je to práce, navíc a neplacená, ve prospěch občanů České republiky.“ Navíc je podle něj běžné, že každý poslanec sedí ve dvou výborech. „Podvýbory se schází nepravidelně, meziparlamentní skupiny jsou pouze formální sdružení přátel dané země,“ osvětlil pak své další funkce, které mu dle jeho slov nezabírají mnoho času a může se tak naplno věnovat svému poslaneckému mandátu.

Ing. Tomáš Martínek

  • Piráti
  • Tento profil není využívan. www.tomas-martinek.eu je správný
  • poslanec

„Čas na práci pro občany mám také díky tomu, že nekumuluji žádné placené funkce, na post zastupitele České Lípy jsem po zvolení rezignoval,“ připomněl Martínek a dodal, že voliči mohou jeho účast na jednáních Sněmovny kontrolovat online.

Poslední z dotazů se týkal odchodu do důchodu. „Kdy by podle vás měli jít lidé do důchodu? Vy chcete lidi motivovat, aby pracovali déle. Jak? A pokud se motivovat nenechají, budou za to nějak penalizováni?“ zněl další z dotazů.

Podle Martínka by občané měli být motivováni pozitivně. „O penalizaci neuvažuji. Naopak je nutné řešit především náročné a rizikové profese, aby mohly využít například předdůchodu,“ napsal na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…