Jaké obstrukce? Ne! Nacher prozradil vládnímu poslanci, co si chystá do Sněmovny

09.07.2023 13:59

MONITORING Sněmovnu příští týden čeká jednání o úsporném balíčku. Jaký nakonec bude letošní deficit? V nedělní Partii Plus o tom hovořili poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher a lidovecký poslanec Michael Kohajda.

Jaké obstrukce? Ne! Nacher prozradil vládnímu poslanci, co si chystá do Sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher (ANO)

„Nevím, kde jste slyšeli, že dojde k obstrukcím. Určitě dojde k široké debatě. Myslím si, že budu mít dlouhý příspěvek, který se bude týkat té materie. Bude se týkat věcí kolem DPH. Budu se bavit o stavebním spoření, o jednotlivých sazbách DPH, o věcech, které dopadají do peněženek, o tom, že vláda nepředstavila škrty na výdajové stránce. Osobně skutečně nepřipravuji žádnou obstrukci, ale věcnou debatu. Toto já za obstrukci nepovažuji,“ poznamenal Nacher, že balíček si zaslouží velkou debatu.

Kohajda v této souvislosti hovořil o tom, že je nutné, aby opozice přednesla i návrhy. „Myslím si, že se s kolegou Nacherem shodneme, že po hospodaření minulých vlád je rozpočet ve zdevastovaném stavu, kdy je nutné přijmout systémové opatření. Jsem velmi potěšen, že si kolegové přichystávají alternativní návrhy, co udělat s tímto stavem,“ řekl k tomu Kohajda, že každý dobrý nápad bude reálně probrán a zhodnocen. V září by pak podle Kohajdy měli ministři představit své škrty.

„Je potřeba přinést systémové řešení, aby každý rok nebyly stomiliardové schodky,“ dodal Kohajda.

„Těžko se dají dávat alternativní návrhy k tomu, co připravuje vláda,“ poukázal Nacher na změny, které vláda činí. „Když se ptáte na konkrétní věci, tak například já budu konkrétně navrhovat, aby vláda stavební spoření neřešila tak, jak navrhuje,“ podotkl.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Dle jedné známé pohádky víme, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 09.07.2023 14:57:04
že 'statistika nuda je, má však přesné údaje ...'. No a úhrnná inflace za jedna a půl roku vlády pětidemolice činí dle údajů Českého statistického úřadu cca třicet procent a Fialenko je nejneoblíbenějším předsedou vlády v Evropě, který se zuby nehty drží svého pašalíka. Morálka tohoto člověka odpovídá tomu, že si nejdříve navýšil své příjmy o třicet tisíc měsíčně, aby pak okradl nejdříve ty nejchudší a poté poslal niží střední třídu pro sociální dávky. Je mi za něj stydno.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

21:45 Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

V posledních letech důvěra v lékaře u části české populace značně utrpěla. Kvůli covidu se, podle bý…