Jakl a Karas vyzvali své příznivce, aby je vzájemně podpořili na Hrad

08.10.2012 9:41

Tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl a bývalý poslanec KDU-ČSL Jiří Karas vyzvali své příznivce, aby navzájem podpořili jejich možnost kandidovat na Hrad, neboť podle zákona může občan podepsat podporu více kandidátům.

Jakl a Karas vyzvali své příznivce, aby je vzájemně podpořili na Hrad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sousoší nad bránou Pražského hradu

Oba dva uchazeči o kandidaturu na prezidenta republiky deklarují svou světonázorovou a hodnotovou blízkost.

„Vážení spoluobčané, příznivci, přátelé, význam úřadu prezidenta republiky v současné době vzrůstá. Prezident není „jen“ vrcholným representantem naší státnosti, ale tváří v tvář nebezpečným tendencím a hlasům volajícím po alternativách vůči platnému společenskému a mravnímu řádu, musí také stále více plnit roli garanta občanských svobod a obránce duchovních a kulturních hodnot, na nichž je naše státní i národní existence vystavěna. Tím větší odpovědnost by měl cítit každý, kdo se o prezidentský úřad uchází. Vědomí této odpovědnosti nás dnes vede k neobvyklému společnému kroku. Na základě skutečnosti, že se naše programové priority přirozeně doplňují a vycházejí ze shodného hodnotového rámce, veřejně deklarujeme vzájemný respekt, podporu a připravenost ke spolupráci,“ píší Jakl s Karasem v deklaraci.  

Obrana národní suverenity, občanských svobod a tradičních hodnot

Jakl i Karas prosí své příznivce, aby každý z nich podpořil kandidaturu i toho druhého. „Podpořit svým podpisem více kandidátů je ze zákona možné, apelujeme proto na své příznivce, aby této možnosti využili a v prezidentské kampani tak mohl zaznít tolik potřebný hlas tradičních hodnot, svobody a zdravého rozumu,“ apelují Karas s Jaklem.

Již v minulosti deklarovali Karas a Jakl svou ideovou blízkost. Společně se shodují na obraně občanských svobod, národní suverenity, vlastenectví a tradičních hodnot, jako je například klasická rodina.

V tomto smyslu ocenil například i lidovec Karas prezidenta republiky Václava Klause. Oba dva kandidáti mají podporu Klausovy blízké konzervativní Akce D.O.S.T. a oba dva podpořili její akci proti festivalu homosexuálů Prague Pride.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rejžo, já jsem v šoku. Prů*er. Herec Liška napsal těm, co kvůli jeho reklamě naletěli

17:31 Rejžo, já jsem v šoku. Prů*er. Herec Liška napsal těm, co kvůli jeho reklamě naletěli

Herec Pavel Liška byl jednou z tváří společnosti Bohemia Energy, která před pár dny oznámila konec. …