Jakl se svěřil: S Klausem se hádáme, ale vykáme si

14.09.2011 11:12 | Zprávy
autor: olb

Šéf politického odboru Kanceláře prezidenta Ladislav Jakl v rozhovoru pro deník Blesk hodnotí skalní kritiky Hradu. Podle něj jsou to oni, kdo je spíše netolerantní. „Jsme svědky pokusu oponenta onálepkovat a tou nálepkou ho vyřadit ze společenské debaty,“ poznamenal k tomu Jakl.

Jakl se svěřil: S Klausem se hádáme, ale vykáme si
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl
Prezidentův muž Ladislav Jakl je přesvědčen o tom, že s tím, kdo se na některé věci dívá jinak, nekompromisně a v něčem třeba postaru, se lidi rozhodnou nepolemizovat a prostě ho vyhnat na okraj slušné společnosti. A to je podle něj nefér.

„Já to vidím jako projev chudoby argumentů," tvrdí k tomu Jakl pro bulvární deník. „Jsme svědky pokusu oponenta onálepkovat a tou nálepkou ho vyřadit ze společenské debaty," poznamenal dále k určitému novému stylu politického boje.  

Otázku Blesku k tomu, zda si nyní Václav Klaus netestuje půdu pro vznik nové strany, Jakl pak vysvětlil tím, že tyto „divoké" úvahy zná jen z novin a od různých politických střelců.

„V těchto místnostech jsem ale nikdy takové úvahy neslyšel. Od nikoho z nás, ani od prezidenta. Soudit podle toho, že nám někdo nadává, a odvozovat z toho naše plány je nesmysl. Spíš to svědčí o tom, co chce dělat ten, kdo nadává," odvětil na to.

Budu čekat, kam zase budu dokutálen

Až ale Klaus skončí ve své funkci, tak prý Jakl nemá dosud rozmyšleno, kam půjde. „Já jsem vždycky říkal, psal a myslel si věci, které považuji za správné. A ono mě to vždycky někam dokutálelo - často i k mému překvapení. Já to tak budu dělat i nadále a budu čekat, kam zase budu dokutálen." Umí si však představit, že by v budoucnu působil mimo politiku a třeba se věnoval muzice nebo pivu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Šedá ekonomika

Jak jste s šedou ekonomikou bojovali vy nebo to nepovažujete za něco, co je třeba řešit? A k tomu komplikování života podnikatelů, nemyslíte, že hlavně pro ty menší podnikatele byla dost rána pod pás, když jste jim zrovna Vy zvýšili odvody, a to dost drasticky? Podpoříte teď ANO, které je chce sníži...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…