Jako EU prohráváme. Sankce Rusku skoro neškodí. V Maďarsku mají jasno

22.07.2022 8:45 | Zprávy
autor: mp

Šéf zahraničního výboru maďarského parlamentu Zsolt Németh prohlásil, že ruská válka na Ukrajině má už teď jednoho poraženého. Evropskou unii. Tu podle něj sužuje stále vyšší inflace, prudký růst cen energií i chaos v mezinárodních vztazích. Poukazoval především na pošramocené maďarsko-polské vztahy. Vedoucí kanceláře maďarského premiéra Orbána Gergely Gulyás v této souvislosti ostře kritizoval zesilování protiruských sankcí.

Jako EU prohráváme. Sankce Rusku skoro neškodí. V Maďarsku mají jasno
Foto: Repro Youtube
Popisek: Premiér Viktor Orbán po vítěztsví v parlamentních volbách 2022

Ve středečním projevu na 31. letní univerzitě Bálványos v Băile Tusnad (Tusnádfürdő) ve středním Rumunsku, kde vystoupil na panelové diskusi o válce v kontextu střední a východní Evropy, Németh konstatoval, že Evropská unie je v důsledku války na Ukrajině „extrémně velkým poraženým".

„V této situaci jsou středoevropské země - včetně maďarsko-polských vztahů - vystaveny velmi vážné zkoušce své síly,“ řekl Németh a dodal, že země regionu zůstanou silné pouze tehdy, pokud budou spolupracovat a zastupovat své zájmy společně.

Németh hovořil také o roli médií při udržování jednoty střední Evropy, dodávkách zbraní na Ukrajinu a sankcích proti Rusku v kontextu maďarsko-polských vztahů. „Dnes média podnikla útok na maďarsko-polské přátelství v rámci hybridní války," řekl Németh.

Trval na tom, že Polsko je v maďarských médiích vykreslováno jako „přítel Ameriky", zatímco Maďarsko je v Polsku popisováno jako „přítel Ruska". „Média jsou však v obou zemích svobodná, svobodnější než v mnoha západoevropských zemích," dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Muslimští migranti

Já nevím, ale nejde naštěstí problém s muslimskými migranty mimo nás? Nebo oni se sem nějak hranou? Podle mě naštěstí ne. Kolik jich tu teď je? A to, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny není to pro nás vlastně vykoupení z toho, abysme nemuseli přijímat právě muslimské migranty? Myslím, že to tak bylo p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Utajované biolaboratoře USA odhaleny. Část z nich je na Ukrajině

19:24 Utajované biolaboratoře USA odhaleny. Část z nich je na Ukrajině

Ředitelka americké Národní zpravodajské služby (DNI) Tulsi Gabbardová po prohledání archivů zpravoda…