Jako jediné médium jsme byli na akci proti muslimským fanatikům. Přísně tajné cvičení vám ukáže, co se může stát

15.09.2015 16:30

EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ Zatímco se na Evropu valí jedna vlna imigrantů za druhou, politici v rámci EU dlouho stále hledají účinné řešení uprchlické krize, občanům České republiky už došla trpělivost a začali se sami připravovat na nejčernější scénáře. Před několika dny proběhl v Kroměříži výcvik v osvobozování rukojmích, zajatých muslimskými fanatiky, kteří k nám pronikli skrytě v současné uprchlické vlně. ParlamentníListy.cz byly jediné, které se zúčastnily nejen závěrečné osvobozovací akce s názvem Save Evrope, ale i příprav a náročného výcviku zásahových týmu, a to díky účasti svého redaktora přímo v tomto týmu.

Jako jediné médium jsme byli na akci proti muslimským fanatikům. Přísně tajné cvičení vám ukáže, co se může stát
Foto: Petr Blahuš
Popisek: Protiislámské a protiuprchlické cvičení

ParlamentníListy.cz tak měly jedinečnou šanci nahlédnout do zákulisí příprav takového cvičení. Toho se zúčastnilo několik desítek lidí nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, a to jak v rolích islámských teroristů, tak příslušníků osvobozovacích komand a rukojmích, včetně pod krycí identitou vystupujících agentů BIS. Samotný výcvik byl vedený bývalými příslušníky českých speciálních vojenských jednotek SOG a 601. Skupiny speciálních sil, které měly za sebou několikanásobné nasazení v Iráku a Afghánistánu. Dlužno dodat, že ne v podpůrných akcích typu PRE v Lógaru, ale skutečně bojových operacích.   

„V průběhu současné invaze uprchlíků ze Středního a Blízkého východu pronikly na území České republiky skupiny islámských teroristů, jejichž úkolem bylo čekat na povel zahájit teroristické útoky. Jedna z těchto buněk, shodou okolností její nejtvrdší jádro pod krycím jménem Al Isra, byla odhalena agenty BIS,“ popisuje pro ParlamentníListy.cz námět cvičení šéf výcvikové agentury Thor Tactical Lumír Němec, který má za sebou nejen skoro 20 let v elitních zásahových jednotkách URNA a SOG, ale také několik přímých bojových nasazení v Iráku a Afghánistánu.

Během zatýkání tvrdého jádra teroristické buňky byla podle něj při následné akci speciální protiteroristické policejní jednotky URNA zastřelena dvojice jejích členů. „Zbytek skupiny se rozptýlil do ilegality a pokusil se o návrat do své domoviny. Protože jim ale bylo jasné, že klasickou cestou to nepůjde, rozhodli si cestu prostřílet za každou cenu. Tedy provést hromadnou ozbrojenou akci a s pomocí teroru a únosů buďto přinutit český stát, aby jim umožnil návrat zpět domů nebo před svou smrtí zabít co největší počet lidí,“ říká Němec.

Kolega lídra opozičního Úsvitu

Ačkoliv název akce „Save Evrope“ (Zachraňte Evropu) evokuje na základě zpráv o pokračujícím exodu imigrantů do EU politický podtext, sám Němec se ale jakékoliv podobnosti se současnou vlnou protiislámských nálad v české společnosti vyhýbá. A to přesto, že mezi jeho spolubojovníky z Afghánistánu je i současný šéf Úsvitu Miroslav Lidinský, který zde v bojích s Tálibánem přišel o nohu. „I když s řadou názorů a obav na vlnu imigrantů valících se do Evropy jako bývalý policista ze státobezpečnostního hlediska souhlasím,“ zdůrazňuje Němec. 

I proto Němec celou akci díky svým mnohaletým zkušenostem naplánoval opravdu věrně. Každý ze statistů, hrajících rukojmí, musel podepsat prohlášení, že si je vědom toho, že tu je jen na vlastní nebezpečí. „I tak sedm lidí, tedy celá čtvrtina, akci předčasně ukončila z důvodu psychického vypětí,“ popisuje ParlamentnímListům.cz náročnost celé akce na všechny její aktéry Helena Babická, která ve scénáři měla úlohu velitelky teroristů, obávané „černé vdovy“. To jsou ženy, kterým spojenci zabili v boji jejich muže, také teroristy, a ony už tak vůbec nelpí na svém ani cizím životě. Mají jen jediné přání- ještě než sami zemřou zabít co nejvíc křesťanů a nevinných lidí.

Go!

Zbylí rukojmí se rychle dostávají do herního rauše. Část z nich se snaží využít zmatku poté, co do budovy (jedná se o bývalá armádní kasárna, která dnes slouží pro výcvik CQB zásahových týmu městské a státní policie) vtrhnou ozbrojenci a snaží se poschovávat. Od některých docházejí esemesky na linku 158 ještě skoro dvě hodiny po přepadení. „Jsme pod útokem ozbrojenců. Zatím nás nenašli. Mezi útočníky je asi i jedna žena,“ ukazuje Němec přicházející esemesky. Vzápětí přicházejí další: „Slyšíme pouze křik a střelbu“ a poslední „Jsou u nás. Zachraňte nás!“

Náhle zazvoní telefon a Němcova tvář ztvrdne. „Poslouchejte všichni! Únosci začínají popravovat rukojmí. Už není, na co čekat, jde se na to! Všichni na svá místa! Akce začíná za tři minuty,“ obrátí se na velitele zásahových týmů. O několik okamžiků později se ve vysílačkách přes praskání atmosférických výbojů ozve klidný hlas velitele akce: „Pro zásahový tým Charlie: začínám odpočítávání. Pět, čtyři, tři, dva, jedna, vpřed vpřed vpřed!“ poslední slova ale už zanikají v ohlušujícím zvuku výbuchů zásahových granátů a palby automatických zbraní.

Ne zda, ale kdy

Celá akce trvá asi hodinu. Během ní je kompletně vyčištěna teroristy zaminovaná kasárenská budova od sklepů až po dvojitou půdu. Všech osm teroristů je zneškodněno, jejich vůdkyně se s výkřikem Allah akbar (Bůh je veliký) sama odpálila výbušninami na svém těle. Dva zasahující policisté v boji padli, jeden byl zraněn. Zahynuli také tři z celkem třech desítek rukojmích. 

„Moc rád bych se pletl, ale obávám se, že něco takového se u nás už brzy stane. Konečně, už se i stalo, vzpomeňte na Uherský Brod. Většina uprchlíků jsou sice jen chudáci, co chtějí žít šťastný život, ale nevěřím tomu, že mezi tou masou nejsou i nějací grázlíci. Navíc je to jiná kultura, jiná mentalita. Lidský život pro ně tolik neznamená, jako pro nás. A k zabíjení si už v nějaké formě z nich čuchla spousta,“ neskrývá své obavy před plíživou infiltrací teroristů Lumír Němec.


 

 

  • Další reportáže ParlamentníchListů.cz ČTĚTE ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr Blahuš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

12:51 Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

Vy strašíte! Vy lžete! ODS chce krást! Politika SPD v praxi? Tak se podívejte! Paní poslankyně, mě u…