Jako kdyby Česko a Slovensko vyzvaly Brusel, kdy zakáže rybolov. Ekonomka Šichtařová je pobouřena. Tohle by nás hodně poškodilo

27.03.2021 9:33

Nehoráznost! Ekonomka Markéta Šichtařová má pocit, že Evropská unie ztratila rozum a odřezává si jeden ze zbývajících solidních příjmů, které bude potřebovat ke splácení covidových dluhů.

Jako kdyby Česko a Slovensko vyzvaly Brusel, kdy zakáže rybolov. Ekonomka Šichtařová je pobouřena. Tohle by nás hodně poškodilo
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová
reklama

Markéta Šichtařová kroutí hlavou nad jednotlivými vládami evropských států.

„Asi neuhádnete, co mají společného Dánsko, Nizozemsko, Rakousko, Řecko, Irsko, Litva, Lucembursko a Malta: Jsou to země, které nemají automobilovou tradici. A právě tyto země nedávno vyzvaly Evropskou komisi, aby stanovila datum, po němž nebude možné v EU prodávat nové vozy se spalovacími motory. Celkem nehoráznost. Je to asi takové, jako kdyby ČR spolu se Slovenskem vyzvala Evropskou komisi, aby konečně řekla datum, kdy zakáže rybolov, protože v mořích ubývá ryb. Nebo by z ekologických důvodů tlačily na zákaz koupání na řeckých plážích. Prostě je naprosto nepřijatelné, když země, které danou věc nevyrábějí, tlačily na jiné země, aby si z ideologických důvodů zničily část své ekonomiky,“ napsala Šichtařová v komentáři pro server Echo24.cz.

Smutné podle ekonomky je, že mnoho politiků na tuto ideologickou mantru naskakuje a jsou ochotní zničit ekonomiku mnoha evropských zemí. A ještě se přitom nezdráhají argumentovat koronavirovou pandemií. Následování zelené ideologie sice může vypadat hezky, ale pokud přijdeme o automobilky, Česko a Slovensko na to podle Šichtařové doplatí vůbec nejvíc v celé EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

10:05 DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

Premiér již několikrát ubezpečoval, že očkování je a bude dobrovolné. Ale řídí se podle svých slov n…