Jako ostrá facka. Klaus musel, Vojtěch ho vybudil

27.10.2021 17:48

Exprezident Václav Klaus se ve svém komentáři, jenž přinesl server iDNES.cz, rozhorlil nad slovy ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a některých dalších odborníků ohledně covidu-19. Šéf resortu zdravotnictví se totiž nechal slyšet, že nyní jde o epidemii neočkovaných, což Klause rozčílilo.

Jako ostrá facka. Klaus musel, Vojtěch ho vybudil
Foto: repro CNN Prima News, tan
Popisek: Václav Klaus na CNN Prima News

Anketa

Ještě přitvrdit proti neočkovaným?

21%
77%
hlasovalo: 27782 lidí
Úvodem textu se Klaus opřel o australský měsíčník Quadrant, kde si přečetl článek Petera Smithe o covidových statistikách. Podle něj je až neuvěřitelné, jak identické jsou metody vytváření nepravd v České republice a v Austrálii, v Evropě a u protinožců. „Peter Smith proto oprávněně začíná větou ‚statistiky by neměli používat nestatistici, zejména ne epidemiologové‘. A uvádí řadu příkladů. Mohl bych to okopírovat, není to podobné, je to úplně stejné,“ poznamenává Klaus a uvádí jako jeden z příkladů hru na očkované a neočkované. 

„Podívejme se na data ockovani.opendatalab.cz o vývoji covidu minulý týden. Zaujalo mne, že podle tohoto zdroje za týden zemřelo v České republice ve spojitosti s covidem 30 neočkovaných a 30 očkovaných (plus jeden napůl očkovaný). Znamená to, že se jedná o epidemii neočkovaných? Smí se říci opravdu cokoli?“ ptá se Klaus právě v souvislosti se slovy ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. A zmiňuje, že jestli daná čísla o něčem vypovídají, je to o tom, že očkování moc nepomáhá. 

V té souvislosti Klaus rozebral také počty očkovaných a neočkovaných v nemocnicích, zaměřil se i na rozdíly mezi jednotlivými nemocnicemi. A podle něj ani tato čísla nehovoří o tom, že by se jednalo o epidemii neočkovaných.

„Říká-li ředitel u nás největší nemocnice – v Motole – Miloslav Ludvík, že mají léků na covid dostatek, ale že se nepoužívají, není to úplně absurdní? To, co se v reálném světě děje, ovlivňují vždy a v každém případě ideje a zájmy. Je přesmyčka od léčení k vakcinaci způsobena chybnou medicínskou teorií (tedy idejemi), nebo dobře motivovanými zájmy lékařů na straně jedné a farmaceutických firem na straně druhé? Léčení je pracné a zdlouhavé, vakcinace je snadná a rychlá. To dává pro každého racionálně se chovajícího člověka zcela jasný návod – radši očkujme (a na pacienta se ani nepodívejme). Kolik pozitivně testovaných (a tím automaticky ‚obviněných‘ z onemocnění covidem) žádný lékař nikdy neviděl? Znám osobně řadu případů tzv. nemocných s covidem, kteří se s lékařem nikdy nesetkali,“ dodává Klaus se slovy, že dnešní vydělování neočkovaných a jejich vinění z epidemie je nová kvalita. „Svědčí o odvaze k novému stupni obelhávání občanů,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …