Jakuba Jandu potěšila Česká televize. Pošmákl si na dokumentu ukazujícím hnus ruské propagandy

25. 4. 2016 16:21

Svět podle Russia Today. Dokument o fungování prokremelské televize, který v neděli vysílala Česká televize a Člověk v tísni jej pouští v rámci akce Jeden svět na školách školákům, zaujal i Jakuba Jandu. Aktivista z neziskové organizace Evropské hodnoty jej doporučuje na svém Facebooku.

Jakuba Jandu potěšila Česká televize. Pošmákl si na dokumentu ukazujícím hnus ruské propagandy
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobistického spolku Evropské hodnoty

Zpravodajská televize Russia Today spustila vysílání v roce 2005, a jak tvrdí Člověk v tísni, od počátku měla za cíl ukázat světovým divákům ruský pohled na aktuální události. Dokument vstupuje „do kuchyně“ televize a má podle tvůrců ukázat, jak se dělá „prokremelská propaganda“.

„Znepokojivý dokument režiséra Misji Pekela důkladně analyzuje způsob manipulace s informacemi této televize především v souvislosti s havárií malajsijského letadla na východě Ukrajiny, která v roce 2014 rozpoutala válku mezi západními a ruskými médii,“ píše se o dokumentu na webu Člověka v tísni.

Ten doporučuje promítat jej školákům proto, aby jim bylo umožněno „seznámit se s vnitřními mechanismy státem řízeného média a s trollingem coby nástrojem propagandy“ a „chápat rusko-ukrajinský konflikt v souvislostech“.

TAKTO ČLOVĚK V TÍSNI DOPORUČUJE DOKUMENT O RUSSIA TODAY

Dokument v neděli odvysílala i Česká televize, čímž velmi potěšila Jakuba Jandu, známého aktivistu, působícího v neziskové společnosti Evropské hodnoty. Ten veřejnoprávního vysílatele pochválil. „Skvělý dokument o tom, jak systematicky funguje oficiální nástroj propagandy Kremlu. O tom, jak se systematicky vyrábějí lži, které mají za cíl rozvracet západní společnosti a uměle vytvářet nedůvěru a chaos. Ještě lepší práce České televize, která to včera vysílala,“ napsal na svůj Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…