Jakuba Jandu potěšila Česká televize. Pošmákl si na dokumentu ukazujícím hnus ruské propagandy

25.04.2016 16:21

Svět podle Russia Today. Dokument o fungování prokremelské televize, který v neděli vysílala Česká televize a Člověk v tísni jej pouští v rámci akce Jeden svět na školách školákům, zaujal i Jakuba Jandu. Aktivista z neziskové organizace Evropské hodnoty jej doporučuje na svém Facebooku.

Jakuba Jandu potěšila Česká televize. Pošmákl si na dokumentu ukazujícím hnus ruské propagandy
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Zpravodajská televize Russia Today spustila vysílání v roce 2005, a jak tvrdí Člověk v tísni, od počátku měla za cíl ukázat světovým divákům ruský pohled na aktuální události. Dokument vstupuje „do kuchyně“ televize a má podle tvůrců ukázat, jak se dělá „prokremelská propaganda“.

„Znepokojivý dokument režiséra Misji Pekela důkladně analyzuje způsob manipulace s informacemi této televize především v souvislosti s havárií malajsijského letadla na východě Ukrajiny, která v roce 2014 rozpoutala válku mezi západními a ruskými médii,“ píše se o dokumentu na webu Člověka v tísni.

Ten doporučuje promítat jej školákům proto, aby jim bylo umožněno „seznámit se s vnitřními mechanismy státem řízeného média a s trollingem coby nástrojem propagandy“ a „chápat rusko-ukrajinský konflikt v souvislostech“.

TAKTO ČLOVĚK V TÍSNI DOPORUČUJE DOKUMENT O RUSSIA TODAY

Dokument v neděli odvysílala i Česká televize, čímž velmi potěšila Jakuba Jandu, známého aktivistu, působícího v neziskové společnosti Evropské hodnoty. Ten veřejnoprávního vysílatele pochválil. „Skvělý dokument o tom, jak systematicky funguje oficiální nástroj propagandy Kremlu. O tom, jak se systematicky vyrábějí lži, které mají za cíl rozvracet západní společnosti a uměle vytvářet nedůvěru a chaos. Ještě lepší práce České televize, která to včera vysílala,“ napsal na svůj Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…