Jan Fischer při přebírání úřadu rozesmál Kalouska

10. 7. 2013 16:23

Ministr financí Jan Fischer byl jmenován do funkce, na brífinku byl přítomen spolu s premiérem Jiřím Rusnokem a svým předchůdcem Miroslavem Kalouskem. V jedné z odpovědi ujišťoval, že ve své funkci se nebude nijak revanšovat sponzorům prezidentské kampaně a nebude zásadně obměňovat složení ministerstva.

Jan Fischer při přebírání úřadu rozesmál Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer
reklama

„Já nepřicházím na tento resort, abych dělal personální zemětřesení,“ ujišťoval Jan Fischer. Podle něj půjde jen o malé změny v rámci ministerstva, „žádné tsunami, žádné změny pro změny“. Odpovídal tím na otázku reportérky ČRo, která se ptala, zda plánuje „kádrové změny“.

Další otázka se týkala i „odvděčení“ sponzorům Fischerovy prezidentské kampaně. „Nepřichází v úvahu žádná revanš,“ ujišťoval nový ministr. Poznamenal také, že jeho sponzoři jsou známí veřejnosti a novinářům. „Všechny ty procesy si budete vy všichni jistě pečlivě hlídat,“ dodal a mírně tím rozesmál Miroslava Kalouska.

Fischer také přiblížil, na co se bude ve funkci ministra soustředit. „Dávám přednost týmové práci,“ uvedl. Středem jeho zájmu budou i jednání se zástupci krajů, měst a obcí nebo sociální dialog. Hovořil také o vývoji HDP. „Za zásadní prioritu považuji to, aby se tento vývoj zvrátil, aby se podařilo oživit růst České republiky,“ prohlásil.

„Stát musí šetřit zejména sám na sobě, na chodu svých resortů,“ dodal s tím, že ostatní ministři ho zřejmě nebudou mít příliš v lásce, neboť hodlá jejich rozpočty držet na uzdě. „Nehodlám přicházet s nějakými radikálními opatřeními v oblasti daní,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…