Ačkoli průzkumy naznačovaly, že Britové nakonec v EU zůstanou, nakonec to dopadlo jinak.
„Ukazuje se, že všechny průzkumy jsou k něčemu, což není slušný říkat v rádiu. Mně se to zdá hodně blbý pro Česko, protože Británie byla zemí, která chovala největší podezření k Rusku, měla takovej nejodtažitější postoj k Rusku, zatímco my jsme na tom opačným pólu, protože my už máme dva prezidenty – Klause a Zemana – takový dva ruský tahouny. Pro mě je určitou garancí svobody držet si svou nezávislost právě od Ruska. Odchodem Británie odchází z EU nejsilnější armáda, i když v NATO zatím jsme, ale jednou se může rozpadnout i to. A pak už bude třeba se začít učit rusky. Ale to já už dělat nebudu,“ konstatoval.
V Česku máme mnohem víc protiuprchlických stran než uprchlíků
Výrazně pro Brexit hlasovali lidé starší pětašedesáti let. To jsou podle Krause lidé, kteří mnohdy už nesledují moderní trendy. „Ty starý Britové trvají na tom, že o Británii se má rozhodovat v Británii,“ zaznělo z úst hosta. Svou roli v tom prý hrála inteligence. „Čím větší inteligence, tak tím víc hlasovali pro setrvání v EU, takže se dá říct, že já bych byl na špici hlasování pro setrvání,“ vychválil sám sebe.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp