Rajchl (PRO): Pětikoaliční soudruzi nám celou dobu lhali?

08.10.2025 8:19 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nákladům Fialovy vlády Petra Fialy na ukrajinské uprchlíky

Rajchl (PRO): Pětikoaliční soudruzi nám celou dobu lhali?
Foto: Repro XTV
Popisek: Jindřich Rajchl

New York Times k výsledkům našich voleb napsaly, že jednou z příčin porážky Petra Fialy byla i skutečnost, že na nákladech na uprchlíky z Ukrajiny utratila přes 240 miliard korun (!!!). Tato částka ke dnešnímu dni zhruba odpovídá údajům Ekonomického institutu v Kielu, jenž k 30. 4. 2025 odhadl účet za podporu ukrajinských migrantů na 232 miliard Kč (s touto částkou jsem operoval v předvolebních debatách i já).

Tato suma ovšem poměrně zásadně nekoresponduje s oficiálními údaji, prezentovanými odcházející pětikoaliční vládou, jež nám celou dobu tvrdila, že na tyto výdaje šlo méně než 70 miliard korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Uvědomujete si fakta, že za válku na Ukrajině nemůže nic jiného než agresivní politika Ruska?

Jak jste vůbec přišel na to, že za válku může liberální politika? Co je na ní špatného? Nemyslíte, že jediné, co za ní může je agresivní politika Ruska? Co podle vás měla Ukrajina udělat, aby k válce nedošlo? Navíc ona byla rozpoutaná docela nečekaně, vzpomínám si ještě na Zemana, který Rusku fandil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBobyNo1 , 08.10.2025 8:57:56
jsme pomohli. A k čemu to bylo? Mají se obecně Ukrajinci lépe? Máme se my lépe? Ten čtvrtbilion bude setsakra chybět.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Ministr Šebestyán: Hospodářský i osobní zájem je vyloučen

15:14 Ministr Šebestyán: Hospodářský i osobní zájem je vyloučen

Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. června 2026 k ochraně před placením rizikových dota…