Jan Kraus rozesmál diváky návrhem pro Zemana

08.12.2016 9:50

K nejnovějšímu dění kolem Hradu se vyjádřil moderátor Jan Kraus. K hradnímu osazenstvu má několik kritických výtek.

Jan Kraus rozesmál diváky návrhem pro Zemana
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus
reklama

Na úvod svého pořadu Kraus zmínil telefonát mezi českým prezidentem Milošem Zemanem a jeho americkým protějškem Donaldem Trumpem, který se uskutečnil před několika dny. „Oba se navzájem pozvali tam a sem…Ohromné, gratulujeme,“ sarkasticky podotkl. Zároveň vyjádřil pochyby, že by se Zeman shodl s Trumpem na postoji vůči Číně. „Protože Donald Trump zatím udělal jen dvě takové zahraniční iniciativy, které vzbudily pozornost, a obě byly silně protičínské,“ vysvětlil Kraus. Miloš Zeman se oproti tomu projevuje pročínsky. „Možná, že Miloš Zeman bude nakonec působit jako prostředník mezi Čínou a USA,“ spekuloval dále Kraus, čímž pobavil nejenom sebe, ale i publikum. „To bude… Vím, jak to asi dopadne, ale to nevadí,“ dodal.

Vůči Hradu má Kraus výtku – nelíbí se mu bezpečnostní opatření, kvůli nimž se prý dělají strašné fronty při vstupu na Hrad. Sice respektuje, že se musíme chránit před případným teroristickým útokem, ale na druhou stranu dlouhé fronty odrazují turisty. „Turisté sem jezdí především na historické památky, na Miloše Zemana jich jezdí nepoměrně míň,“ upozornil Kraus, kterému neušlo ani dění kolem bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta. „Jak se ukázalo, má zvláštní koníčky – sám si doma sněží, když má volno,“ vtipkoval Kraus na účet Forejta, jehož kdosi natočil, jak šňupe bílý prášek. „Možná to kvůli tomu chrání, aby se to nedostalo ven,“ naznačil moderátor. „Ale když už je to venku, možná by to mohli uvolnit,“ navrhuje.

Moderátor zdůraznil, že Pražský hrad je sídlem českých králů, a tak by prý nebylo od věci, kdyby prezident Zeman zvážil odstěhování na venkov, který „má tak rád“. „Daleko od kaváren, od města – tam, kde je mu dobře.“ Alespoň by tím prý uvolnil místo pro turisty. Rovněž by zvážil překontrolování hrobu českých panovníků, protože dostal informaci, že někteří se už v hrobech obrátili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...

7:15 Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...

Zpěvák David Kraus se na serveru Hatefree.cz mimo jiné rozhovořil o Romech. On sám jel, dle svých sl…