Jan Kraus se vysmál hvězdám ODS. Jedné po druhé

24.06.2013 15:01

Podle herce a moderátora Jana Krause se média nevěnují těm věcem, kterým by měla. Jako příklad uvádí opakování záběrů z policejního zásahu, zatímco se příliš nemluvilo o kroku ministra spravedlnosti Pavla Blažka.

Jan Kraus se vysmál hvězdám ODS. Jedné po druhé
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

„ODS mi přijde už nejen jako politicky paralyzovaná, ale jako strana zvláštně nemocná, která plodí figury jako je pan Kuba, Blažek a další,“ píše Jan Kraus.

„Mým oblíbencem je pan Blažek, který možná zcela protiprávně požádal o přešetření něčeho, co přešetřovat nemůže. Neva. Dyť je jen ministrem spravedlnosti. (Média se tomu příliš nevěnovala, protože sčítala kukly a beranidla.) Líbí se mi, jak si často při projevu olizuje rty. Dělám to samé. Když piju pivo. Kvůli pěně. To je můj zvláštní problém se zmíněným panem ministrem, že při jeho projevu se mi hned vybaví putyka, někde kousek od Brna,“ pokračuje ironicky moderátor.

Kromě ministra spravedlnosti se pouští i do šéfky Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové, kterou ODS navrhovala na premiérku. „Hodná paní Němcová se v právu a demokratických zřízeních tak úplně nevyzná, takže bere republiku jako domácnost, kde by měl být pořádek a uklizeno. Je přesvědčena, že by např. měla být o každém policejním zásahu informována, i když v rozporu s trestním řádem,“ dodává.

„Kalousek je naopak všeználkem,“ míní Kraus. „Potřebuje jen trochu času, aby nám vysvětlil, že podezřelí pánové byli vlastně potrestáni za složení mandátu pracovním úvazkem,“ dodává.

„Stále ještě doznívají různé hlasy, jaký byl Nečas ‚slušňák‘ a že doplatil… Zdá se mi to nesmyslné. Nepovažuji to, že někdo nekrade, za výrazný projev silných morálních hodnot. Vrah – do okamžiku vraždy – je většinou také ‚slušný‘ člověk,“ uzavírá Kraus.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

14:40 Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

Drzost, s jakou přistoupila ČSSD k nominaci Anny Šabatové, volič nepotřebuje. ,,Populus” je lid, pro…