Jan Moláček: Bez ČT a rozhlasu by úroveň demokracie klesla

22.07.2018 18:51 | Zprávy
autor: mp

Novinář Jan Moláček má za to, že bez veřejnoprávní České televize a Českého rozhlasu by to demokracie v naší zemi měla dost těžké. V rozhovoru pro server Forum24.cz okomentoval také roli serveru ParlamentníListy.cz na české mediální scéně. Server PL.cz je podle Moláčka toliko parodií na seriózní médium.

Jan Moláček: Bez ČT a rozhlasu by úroveň demokracie klesla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

Pokud má demokracie správně fungovat, potřebuje média, která poskytnou prostor k diskusi a která se budou věnovat investigativní žurnalistice, skrze kterou budou demokraticky zvolené politiky také hlídat. Moláček, který v minulosti působil jak ve veřejnoprávním Českém rozhlase, tak na soukromém serveru Aktuálně.cz, prý soukromá média uznává. V řadě z nich podle jeho názoru působí profesionálové, kteří odvádějí skvělou práci, ale veřejnoprávní média musí být podle Moláčka nezbytnou součástí fungující české demokracie.

Už proto, že dnešní předseda vlády Andrej Babiš před pár lety koupil MF Dnes a Lidové noviny. To Moláček považuje za velký problém. Těmto médiím nikdo neodpáře nálepku médií, která jsou momentálně uložena ve svěřenském fondu premiéra. I kdyby se tamní novináři snažili sebevíc. Než Babiš MF Dnes koupil, deník prý přicházel s vlastními kauzami a nastoloval témata, ale po příchodu Babiše se prý z deníku stal spíš spotřebitelský magazín, který píše o autolékárničkách. Tak to alespoň vidí Moláček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…