Jančura: Žaluda z ČD lže a Roman je napojený na Škodu Plzeň. To ví každý

29. 10. 2011 22:03

Majitel společnosti Student Agency Radim Jančura odmítá, že by chtěl s někým bojovat, ať už s ředitelem ČD Petrem Žaludou nebo s politiky. Kdo mu ale stále vadí, je Martin Roman, bývalý ředitel společnosti ČEZ. Nyní však podle něj začíná svítat na lepší časy.

Jančura: Žaluda z ČD lže a Roman je napojený na Škodu Plzeň. To ví každý
Foto: red
Popisek: Regiojet
V Pressklubu na Frekvenci 1 si majitel společnosti Student Agency Radim Jančura pochvaloval, že již za týden se mu podařilo zaplatit náklady na spuštění vlaků RegioJet. „My jsme především soukromý dopravce a mnohem menší dopravce, takže jsme hospodárnější," vysvětloval, proč jeho lístky na trase Praha-Ostrava stojí méně než u Českých drah. Jako další důvod uvedl i obsazenost s frází „Nejdražší na autobusové nebo vlakové dopravě je prázdné místo".

RegioJetu se podle jeho slov daří čím dál lépe a lístky jsou prý vyprodané týden dopředu. Spolupráci s Českými drahami se ale nebrání. „My ani tak nebojujeme s ČD, ale s egem pana Žaludy," řekl na adresu ředitele Petra Žaludy. „Já bych strašně rád neválčil, mně nevadí hloupost, ale vadí mi lež a pan Žaluda má tendenci lhát," vzkázal mu Jančura.

Jako příklad „lhaní" uvedl například to, že Žaluda údajně uvádí v různých rozhovorech, zda jsou Pendolina ztrátová či ne, podle toho, zda do výpočtů započítá i koupi vlaků.

Související: Lžete, rozčílil se u Moravce vlakový boss Jančura. A nasadil si rudý nos

Jančura se však nebrání ani hodnocení současné politické situace. Například s jistotou prohlásil, že Martin Roman je stále napojený na Škodu Plzeň. „O tom ví každý politik a většina novinářů," uvedl. „Našim úhlavním nepřítelem byl Martin Roman, který přikazoval Českým drahám, aby nakupovaly vlaky u Škody Plzeň," odmítl Jančura, že by chtěl nějak „bojovat" s politiky.

Problémy mu totiž nyní přidělává ministerstvo dopravy. Nejprve bývalý ministr Vít Bárta prý sliboval, že zruší dotace na vlakovou dopravu. Nic ale nedotáhl do konce. Nyní ho odmítl i Pavel Dobeš s tím, že by Jančura přebral ztrátové spoje.

Přichází dobrá doba, říkají to Májové

„Přichází ale strašně dobrá doba," myslí si Jančura a předpovídá: „Něco se děje ve společnosti a možná to souvisí s tím májským kalendářem," řekl s humorem. „Já ještě nedávno kritizoval pravici, že zvyšuje DPH, což je útok na peněženky lidí, ale teď jí začnu odpouštět."

Jako novinky na příští rok plánuje RegioJet zavést i velkou teplou kuchyni nebo čisté dětský vagon. „Chceme naučit Čechy jíst ve vlaku," řekl Jančura. Prozatím se však v jeho vlacích podává pouze studená kuchyně. „My se nechceme porovnávat s Pendolinem, my jsme vyjeli s druhou třídou," upozornil také.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

15:51 Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

Martin Konvička jako docent biologie sepsal zamyšlení nad tím, jak současné zelené šílenství kolem š…