Janečkova frakce v ODS má údajně stovky členů

18.02.2013 10:59 | Zprávy
autor: adr, čtk

K nové frakci v ODS, kterou před deseti dny založil dosavadní předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček, se prý hlásí stovky členů. Janeček chce proto založit pobočky v jednotlivých regionech. Aby se mohl frakci plně věnovat, rezignoval dnes na post šéfa ODS v Praze 11. Někteří členové ODS se od Janečkovy iniciativy distancovali, podle nich vznik frakce stranu oslabí. Podle dřívějšího vyjádření místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové je možné v ODS diskutovat na mnoha úrovních a není potřeba vytvářet nové frakce.

Janečkova frakce v ODS má údajně stovky členů
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jiří Janeček

Takzvaná Pravá frakce v ODS by měla být podle Janečka komunikačním nástrojem uvnitř strany, v které by si straníci mohli vyříkat odlišné názory a nemuseli by je říkat do médií. Měla by se opírat o takzvané poděbradské artikule, které strana přijala v roce 1998 a které jsou jedním ze základních programových dokumentů ODS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Podle vás si za válku může Ukrajina do velké míry sama

Jak? A chápu to dobře, že tak vlastně útok Ruska ospravedlňujete? Vím, že píšete, že jste proti válce, ale na to se neptám. To snad každý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Něco je jinak.“ Analytik k Íránu, který se nevzdává

7:51 „Něco je jinak.“ Analytik k Íránu, který se nevzdává

USA a Izraeli se při víkendových útocích podařilo zabít ajatoláha Chamejního a další režimní špičky.…