Janek Kroupa pohrozil: Ty, co svědčí proti Hamáčkovi, přivedeme. A řeknou pravdu

04.05.2021 11:50

Investigativní reportér Janek Kroupa trvá na tom, že informace, že Hamáček mohl zobchodovat informace z Vrbětic za Sputnik, mají svůj reálný podklad a bude-li třeba, nebude se zdráhat s nimi přijít klidně i před vyšetřovatele.

Janek Kroupa pohrozil: Ty, co svědčí proti Hamáčkovi, přivedeme. A řeknou pravdu
Foto: repro foto youtube.com
Popisek: Reporter Janek Kroupa
reklama

Novináři serveru Seznam Zprávy Janek Kroupa a Kristina Ciroková tvrdí, že ministr vnitra Jan Hamáček mohl chtít ututlat informace o vrbětické kauze a přímo v Moskvě je vyměnit za milion dávek vakcíny Sputnik pro Česko a za konání summitu amerického prezidenta Joe Bidena a ruského prezidenta Vladimira Putina v Praze. K jednáním na toto téma mělo dojít 15. dubna s šéfy některých tajných služeb i s policejním prezidentem Janem Švejdarem.

Anketa

Bojíte se onemocnění covid-19? (Ptáme se od 4.5.2021)

24%
76%
hlasovalo: 7270 lidí

Hamáček to označil za spekulace, které poškozují celou Českou republiku. Jenže Janek Kroupa si trvá na tom, že informace, které získal, mají svou váhu. „Naprosto jasně to dokážeme doložit,“ prohlásil v ČT.

„My jsme samozřejmě s lidmi, na základě jejichž informací jsme to poskládali, to znamená s přímými účastníky té schůzky, komunikovali nejen na záznam, ale samozřejmě i nad rámec toho prohlášení. Čili my máme poměrně jasnou představu o tom, co se odehrálo. A zároveň nám řada těch lidí přislíbila, že pokud se opravdu odehraje nějaké vyšetřování, buď policejní nebo sněmovní, tak jsou připraveni říkat pravdu,“ pravil Kroupa v ČT.

Poté prozradil, co mu na vysvětlování Jana Hamáčka připadlo brzy podezřelé.

„Celá argumentace Jana Hamáčka má velké mezery od samého počátku. Všimněte si třeba, že on s panem velvyslancem Pivoňkou tvrdí, že si ho zavolal 7. dubna, ale v té chvíli nebyl ministrem zahraničí. A on neměl proč si velvyslance volat. Velvyslance si může povolat ministr zahraničí, nebo šéf odboru ministerstva zahraničí, nikoli ministr jiného resortu. To je prostě diplomatický nonsens,“ zdůraznil Kroupa.

Další problém vidí v tom, že Hamáček v takto složité chvíli nechal odvolat exministra zahraničí Tomáše Petříčka, pak oznámil svou cestu do Moskvy a tu nakonec vydával za zastírací manévr, který měl ochránit zájmy České republiky. Tuto jeho verzi však odmítl potvrdit předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a i to se Kroupovi zdá podezřelé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…