Janota se neloučí, míří mezi mozky TOPky

14.7.2010 3:56 odp.

Do soukromé sféry nemusí spěchat exministr financí Janota, kterého v úterý vystřídal nový šéf úřadu Kalousek. Objeví se totiž v ekonomickém týmu TOP 09, informuje iHNed.cz.

Janota se neloučí, míří mezi mozky TOPky

Před odchodem z funkce ministra financí si Eduard Janota plánoval, že se v soukromé sféře bude věnovat ekonomickému poradenství. Ale možná na to nebude mít čas. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg pověřil místopředsedu Miroslava Kalouska, aby vytvořil tým ekonomických odborníků. A mezi šesticí už vybraných expertů je i Janota.

Přitom až do poslední chvíle na ministerstvu financí byl Janota přesvědčen, že se po 31 letech rozloučí se státní správou a poprvé v životě začne pracovat v soukromé sféře. „Chci se živit ekonomickým poradenstvím," prohlašoval a dokonce nabídku od TOP 09, aby za druhou největší pravicovou stranu kandidoval do Senátu.

O práci expertní šestky exministr zatím nic neví

„Zatím neznám formu ani způsob, jak přesně bude práce týmu vypadat, ale na spolupráci s Miroslavem Kalouskem se těším," řekl serveru iHNed.cz Janota. Dalšími členy týmu budou kromě Kalouska i zdravotnický expert strany Rudolf Zajac, který bude od října rovnou Kalouskovým poradcem na ministerstvu. Sestavu doplní ještě ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, ministr zdravotnictví Leoš Heger a kandidát TOP 09 na pražského primátora a bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma.

„Takže ono sexteto bude páteří ekonomického týmu, který bude k dispozici samozřejmě nejenom TOP 09 a Karlovi Schwarzenbergovi, ale také celé vládě a České republice a velmi rádi ho rozšíříme o další nezávislé odborníky z privátního a veřejného sektoru," uvedl k vytvoření týmu Kalousek

Čtěte také:

Janota: Ministrování přede mnou byla procházka růžovým sadem 

Budu volit TOP 09, říká Janota 

Foto: vlada.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

21:00 Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém mimořádném vydání pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k …