Janoušek-Bém? O této kauze nevím, říká Dalík. Vyjádřili se i další

31.03.2012 19:01

Týdeník Ekonom oslovil několik podnikatelů či právníků ohledně jejich názorů na kauzu Janoušek-Bém. Podle Karla Randáka je větším nebezpečím pro společnost politik Pavel Bém a ne lobbista Roman Janoušek. Andrej Babiš zase poukazuje na to, že o Janouškových aktivitách hovořil už loni, kdy se nad tím nikdo příliš nepozastavil.

Janoušek-Bém? O této kauze nevím, říká Dalík. Vyjádřili se i další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

„Netuším, co se v Praze děje. Jsem v zahraničí a čtu jen zahraniční deníky, tam se o Janouškovi a Bémovi nic nepíše,“ uvedl ke kauze například Marek Dalík, lobbista a přítel bývalého premiéra Mirka Topolánka.

Týdeník Ekonom se ale ptal i dalších podnikatelů či právníků, co o aféře soudí. „Byl jsem to já, kdo o Janouškových aktivitách jako první loni v září otevřeně mluvil v Hospodářských novinách,“ připomněl Andrej Babiš.

Miroslav Dvořák či Milan Cícer, blízcí Romanu Janouškovi, se ke kauze raději vyjadřovat nechtěli. Jeho přítel Tomáš Hrdlička odposlechy odsuzuje: „Je mi odporné vyjadřovat se k odposlechům kohokoli. Nepovažuji to za legální a je to lehce zneužitelné. V důsledku jsou takové odposlechy pro demokracii škodlivější než jejich obsah.“

Advokát a přítel Pavla Béma Karel Muzikář byl mírnější. „Asi nikdo z nás, kdo takovou věc neprožil, to nechopí. Je mi líto, že ublížil někomu, a také, že ublížil sám sobě. To, že mediální štvanice na tom má podíl je neoddiskutovatelné,“ prohlásil.

Nejvíce se však obává dopadu kauzy Karel Randák, jeden ze zakladatelů Nadačního fondu proti korupci. „Lidé jako Roman Janoušek či Ivo Rittig nejsou největším nebezpečím pro společnost. Tímto nebezpečím jsou politici, kteří jim vytvořili prostor. V Janouškově případě to byl Bém,“ míní Randák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…