Janoušek měl být zadržen, tvrdí odborník. Postup policie byl nestandardní

26.03.2012 23:01

Policie po nehodě lobbisty Romana Janouška nepostupovala tak, jak je běžně zvykem. Opilý člověk, který prchá z místa činu, by měl být zadržen a vyslechnut hned poté, co vystřízliví. Uvedl to v pořadu Události, komentáře vedoucí katedry trestního práva Policejní akademie ČR František Novotný.

Janoušek měl být zadržen, tvrdí odborník. Postup policie byl nestandardní
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek odchází od výslechu, jehož pro opilost nebyl schopen
reklama

Janoušek měl v krvi 2,2 promile alkoholu, srazil autem ženu, kterou předtím naboural, z místa činu ujel a navíc měl tvrdit, že u sebe nemá řidičský průkaz. „V takovém případě je zvykem, že se takový pachatel zadrží,“ uvedl Novotný.

Měl se z toho vyspat na záchytce

Policisté byli kritizováni také za to, že Janoušek neměl pouta, mohl se svobodně pohybovat, kde chtěl, a navíc neustále někomu telefonoval. „Pouta nutná nejsou,“ říká odborník.

Je nesmyslné, aby Janoušek ve stavu, v jakém byl, podepsal policii cokoli nebo byl vyslýchán. „Takový výslech nemá žádný význam,“ myslí si Novotný. Podle něj měl být lobbista odvezen na záchytku, aby vystřízlivěl, a potom měl proběhnout výslech. Policisté také měli požádat státního zástupce o rozhodnutí, jak dále postupovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…