Jarolím by omezil volební právo. Těm, kteří neplatí daně

22. 8. 2011 16:53

Podle místopředsedy Věcí veřejných Tomáše Jarolíma by neměl mít každý svéprávný občan nad 18 let právo volit. Vynechal by ty, kteří neplatí daně a odmítají pracovat. Podle něj se nepodílejí na „společenském systému“.

Jarolím by omezil volební právo. Těm, kteří neplatí daně
reklama
"Rozšíření volebního práva touto cestou nepodporuji," odpověděl Tomáš Jarolím na otázku, zda by podporoval rozšíření volebního práva i na šestnáctileté. „Naopak bych celkově volební právo omezil jen na ty lidi, kteří platí daně, respektive neodmítají pracovat a podílet se na společenském systému," dodal.

Místopředseda Věcí veřejných prezentoval tento svůj názor na internetových stránkách své partaje. "Volebním právem by disponovali ti, kteří se po většinu svého života podíleli na tvorbě domácího produktu," doplnil Jarolím, že by zavedl podobný systém i na důchodce.

Související:
Kalousek je nekompetentní, tvrdí Jarolím. Už jednou se sekl o sto miliard

Jeho názor, že by ti, kteří neplatí daně a nechtějí pracovat, ztratili právo volit, však strana nechce přetavit v nějaký potenciální zákon. "Není to nic, co bychom projednávali. Je to pouze můj osobní názor, který jsem řekl, když se mě zeptali, zda bych byl pro volební právo pro šestnáctileté," vysvětlil pro server Týden.cz Jarolím.

Snížení věkové hranice pro voliče navrhovala v roce 2008 Džamila Stehlíková, ministryně pro lidská práva za Stranu zelených. Podporu však tehdy nezískala. Ani v celých VV nepanuje jasná shoda. Kromě Jarolíma je proti další místopředseda strany, Milan Šťovíček. Právo volit juiž od šestnácti let mají zavedeno například v Brazílii či v určitých oblastech Německa a Rakouska.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…