Jaromír Štětina: Je namístě, aby Zeman odstoupil. To, jak jedná, je zrada, protože jsme ve válce s Ruskem

07.05.2015 10:21

Prezident Zeman se chová jako zrádce, když se schází s prezidentem Ruska, které nám vyhlásilo hybridní válku. Proto by měl odstoupit. To napsal europoslanec TOP 09 Jaromír Štětina a připsal ještě svůj názor do debaty, zda nás Rudá armáda v roce 1945 osvobodila, nebo okupovala. On sám prý má už mnoho let jasno, že to byla okupace.

Jaromír Štětina: Je namístě, aby Zeman odstoupil. To, jak jedná, je zrada, protože jsme ve válce s Ruskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina
reklama

Český europoslanec Jaromír Štětina se na svém Facebooku podělil o zážitky z konference „War and peace 1945–2015“. Pořádá ji prý jeho kolegyně z Europarlamentu Sandra Kalniete a on sám při ní hledá odpověď na zásadní otázku: V roce 1945 nás Rudá armáda osvobodila, nebo okupovala?

Nečeká prý ale, že by se změnil jeho pohled, který má už desítky let. „Byla to okupace, při níž zahynuly desítky tisíc sovětských vojáků nahnaných komunistickým režimem na válečná jatka,“ vykládá události roku 1945. Je prý rád, že měl v životě štěstí, že mohl mnohokrát těmto na jatka nahnaným vojákům vzdát čest, a dokonce se ještě s mnohými z nich na Ukrajině či na Kavkaze setkat.

Další europoslancův příspěvek na sociální síti se týkal informace o setkání prezidenta Zemana s jeho protějškem Vladimirem Putinem v Moskvě po vojenské přehlídce. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka se na schůzi bude probírat zejména ekonomika, europoslanec Štětina má ale jasno. Podle něj je schůzka nepřípustná.

„Prezident Zeman asi neví, že Rusko vyhlásilo Evropě, to jest i nám, hybridní válku,“ komentuje sdělení. Válka, kterou s námi Rusko vede, podle něj zahrnuje prvky války studené i horké, proto je „hybridní“. „V hybridní válce se používají zbraně v kyberprostoru, zelení mužíčci i tanky a letectvo,“ vysvětluje dále Štětina. Proto prý jsme ve válce s Ruskem, i když u nás nehoří domy.

A za těchto okolností je podle něj třeba posuzovat Zemanovu schůzku s Putinem obzvláště přísně a uvažovat i o případných právních důsledcích. „Jestliže ve válce někdo jedná jako český prezident Zeman, je namístě použít slovo zrada,“ píše europoslanec TOP 09. A jestliže se hlava státu chová takto zrádně, je podle něj namístě, aby odstoupila.

Co napsal na Facebook Jaromír Štětina?

Jsem teď na konferenci, kterou pořádá moje kolegyně Sandra Kalniete. Konference se jmenuje War and peace 1945-2015. Stále totiž hledám odpovědi na otázku: V roce 1945 nás Rudá armáda osvobodila, nebo okupovala? Sám mám už desetiletí jasno: byla to okupace, při níž zahynuly desítky tisíc sovětských vojáků nahnaných komunisitickým režimem na válečná jatka. Měl jsem v životě štěstí, že jsem se s nimi ještě mohl v Rusku a na Ukrajině a na Kavkaze setkávat a vyjadřovat jim úctu.

(...)

Prezident Zeman asi neví, že Rusko vyhlásilo Evropě, to jest i nám, hybridní válku. Válku, která zahrnuje prvky studené války i války horké. V hybridní válce se používají zbraně v kyberprostoru, zelení mužíčci i tanky a letectvo. Jsme s Ruskem ve válce, i když u nás v Česku dosud domy nehoří. Jestliže ve válce někdo jedná jako český prezident Zeman, je namístě použít slovo zrada. A je namístě, aby prezident Zeman odstoupil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…