Jaromír Štětina o Alexandrovcích: I zpívající okupanti jsou okupanti

27.02.2015 13:51 | Zprávy

Poslanec Evropského parlamentu Jaromír Štětina (TOP 09) nepřímo kritizoval fakt, že prezident Miloš Zeman udělil záštitu turné, které letos na podzim uskuteční ruští Alexandrovci v České republice. Štětina poukázal na to, že Alexandrovci jsou součástí armády, která okupuje území tří samostatných států. A nejen to.

Jaromír Štětina o Alexandrovcích: I zpívající okupanti jsou okupanti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina

„I "zpívající okupanti" jsou okupanti. Momentálně ruská armáda, jejíž součástí Alexandrovci jsou, okupuje část území tří samostatných států: Moldávie, Ukrajiny a Gruzie,” upozornil Štětina.

Podotkl k tomu, že ruská armáda okupuje řadu zemí od Kavkazu až po Dálný východ. „To nemluvím o uloupeném Kaliningradu, Podkarpatské Ukrajině, Kole atd.,“ dodal europoslanec.

Miloš Zeman udělil záštitu letošnímu českému turné Alexandrovců už loni v létě. Turné proběhne v období mezi 10. a 19. říjnem.

Alexandrovci bývají čas od času tématem diskusí, zejména od začátku ukrajinské krize. Například publicista Jan Urban už téměř před rokem navrhoval omezit vystoupení vojenských pop ansámblů, jako jsou právě Alexandrovci. Zároveň bychom podle Urbana měli vyzvat k podobným symbolickým krokům i partnery v Evropské unii a v Severoatlantické alianci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Došlo podle vás k pochybení soudů?

Podle vás šlo v kauze o praní špinavých peněz, já bych to viděl stejně, ale na druhou stranu, proč je tedy soudy podle všeho odblokovaly a vrátili Jiříkovskému?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: