Jaroslav Bašta znepokojeně: Ten znak na zbrani teroristy z Christchurch...U nás ho zpopularizoval Štětina, který s ním pózoval

24. 3. 2019 7:47

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro První zprávy.cz zamýšlí nad teroristickým útokem na Novém Zélandu. Pro mnohé možná překvapivě přitom nahlédl i do Ukrajiny a zmínil europoslance Jaromíra Štětinu.

Jaroslav Bašta znepokojeně: Ten znak na zbrani teroristy z Christchurch...U nás ho zpopularizoval Štětina, který s ním pózoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Před několika dny vtrhl Australan do dvou mešit na Novém Zélandu a začal kolem sebe bezhlavě střílet. Zabil desítky lidí a prohlásil, že jde o odplatu za teroristické útoky na Západě. Takovéto chování je podle Bašty třeba odsoudit, protože normálně myslící lidé nestojí o vyvolání náboženské války.

Jenže podle bývalého diplomata má tento teroristický útok ještě dva jiné rozměry.

Bašta se domnívá, že se prokázalo, že lidé už svým politikům nevěří. Ukazuje to samotné video z teroristického útoku, které zhlédlo asi 1,5 milionu lidí. Někteří údajně ani nevěřili, že se to opravdu stalo.

„Trpké zkušenosti s Bílými přilbami v Sýrii a kampaní s otrávením Skripalových přinesly své ovoce. Politikům a médiím už málokdo věří. Proto musejí cenzurovat a vyhrožovat, čímž dále podkopávají svoji důvěryhodnost (v Čechách určitě),“ napsal Bašta. Politici začali lidi vyzývat, aby video nesdíleli na sociálních sítích.

A jednak se prý ukázalo, jak nebezpečné je rozlišovat teroristy na hodné a zlobivé, což podle někdejšího velvyslance dělá Západ. Australský terorista Brenton H. Tarrant prý nenavštívil jen Nový Zéland, byl se podívat také na Ukrajině. A Baštu napadlo, zda nenavštívil také oblasti, kde se bojuje. Kde bojují např. bojovníci z praporu Azov, které Bašta považuje za teroristy a nechápe, jak se europoslanec Jaromír Štětina mohl těchto lidí bojujících na Ukrajině zastávat.

„Novináři si také všímali jmen a symbolů namalovaných na vražedné zbrani. Zjistili, že přímo souvisí s navštívenými zeměmi. Mne osobně zaujal symbol tzv. černého slunce hojně využívaný neonacistickými organizacemi. U nás ho velmi zpopularizoval europoslanec Jaromír Štětina, který pózoval se znakem ukrajinského batalionu Azov, na němž se černé slunce nachází,“ uvedl Bašta.

„Poslední důvod pro to náhlé mediální ticho a nebývalou cenzurní aktivitu bych teoreticky hledal v další možnosti – Australan opravdu při pobytu na Ukrajině bojoval pod znakem černého slunce proti ukrajinským Rusům. Vlastně to původně byl takový západní hodný neonacista, veskrze pozitivní postava. A najednou udělá tohle... To dilema dvojího metru jednou Západ zabije,“ uzavřel svůj text.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…