Jde do tuhého. Teď už vystřelená nábojnice. Babiš požádal o policejní ochranu

24.01.2023 18:33 | Ze sítí

Kandidát na prezidenta a šéf hnutí ANO požádal policii o dočasnou ochranku, oznámil to na sociální síti Twitter poté, co na parkovišti v jeho bydlišti v Průhonicích byla nalezena vystřelená nábojnice. O víkendu Babiš oznámil, že jeho žena obdržela výhrůžný dopis s kulkou. Spolu s tím uvedl, že do druhého kola prezidentských voleb ruší kontaktní kampaň.

Jde do tuhého. Teď už vystřelená nábojnice. Babiš požádal o policejní ochranu
Foto: Repro FB
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci ohledně nenávisti vůči němu a jeho voličům

O vystřelené nábojnici informoval sám Babiš na sociálních sítích. „Ostrý náboj v obálce pro moji ženu, anonymní dopis s výhrůžkou smrtí mně a teď už i vystřelená nábojnice na parkovišti u Sokolovny v Průhonicích. Zavolal jsem na policii a požádal o tzv. dočasnou ochranu,“ uvedl Andrej Babiš na svém twitteru.

 

 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 23173 lidí
Na úterním mimořádném brífinku Babiš informoval o tom, že dostal anonymní výhrůžku, kde mu anonym sděluje, že pokud vyhraje volby, tak „vezme flintu a vydá se na svůj poslední lov“. „Ve veřejném prohlášení jsem proto vyzval všechny, abychom se k sobě chovali slušně a s úctou a nebyli k sobě agresivní. Bohužel se tato výzva minula účinkem a dnes ráno jsem si přečetl anonym, který mi včera dorazil do schránky,“ dodal.

Policie potvrdila, že se případem s anonymem zabývá. „Od dnešního dopoledne prošetřujeme další výhrůžné oznámení adresované panu Babišovi. Vše důkladně prověřujeme a provádíme potřebné úkony, které z pochopitelných důvodů nemůžeme blíže specifikovat,“ uvedla na Twitteru.

 

 

Anketa

Ohrožuje Babiš bezpečnost ČR?

9%
90%
hlasovalo: 9933 lidí
Andrej Babiš uvedl, že vyhrocená atmosféra před druhým kolem prezidentských voleb graduje: „Na Twitter někdo napsal, že jediné, co je špatně na tom, že Monika dostala kulku v obálce, je to, že ji nedostala mezi oči rovnou z hlavně,“ pokračoval Babiš s tím, že agresivita v poslední době stoupá.

Stejně tak o víkendu informoval Babiš na mimořádné tiskové konferenci, že jeho manželce Monice byl adresován dopis s ostrým nábojem, případem se zabývá rovněž policie.

Z těchto důvodů se rozhodl, že do prezidentských voleb ruší kontaktní kampaň. „Až do voleb už nebudu mít žádnou kontaktní kampaň mezi lidmi. Dnes nepojedu na setkání do Hradce Králové. Omlouvám se fanouškům, ale po událostech posledních dní je chci ochránit a nedávat někomu záminku na nějaký agresivní a fyzický útok,“ doplnil. A vyzval k zastavení této nenávisti a agresivity ve společnosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Covidová taškařice

Pěkný den, pane Pavle. V jednu chvíli se zdálo, že očkování proti Covidu bude povinné a neočkovaným bude odepřeno právo pracovat. Podpořil byste takové nařízení vlády?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chtěla si dát za okno Babiše. Radši jí to rozmluvili. Mohlo to skončit špatně

4:44 Chtěla si dát za okno Babiše. Radši jí to rozmluvili. Mohlo to skončit špatně

Dvojnásobně více voličů Andreje Babiše než generála Pavla. To je výsledek prvního kola volby prezide…