Je horší Islámský stát nebo Bašár Asad? Zde je ortel z KDU-ČSL

03.01.2017 12:32

Na lidoveckého europoslance Pavla Svobodu se prostřednictvím Facebooku obrátil katolický kněz Evermond Jan Sládek.

Je horší Islámský stát nebo Bašár Asad? Zde je ortel z KDU-ČSL
Foto: Archiv TN
Popisek: V ulicích Aleppa
reklama

„Pane poslanče a doktore Svobodo, dle Vašich příspěvků zde, ale i v Katolickém týdeníku je Bašár Asad diktátor, který páchá na svém lidu genocidu. Z logiky této Vaší ‚diktátorské‘ věci by tedy vyplývalo, že se pan prezident Sýrie vydal na takovou malou vánočně genocidní výpravu, při které ráčil vymydliti ze syrské mapy největší syrské mariánské poutní místo,“ napsal Sládek a pokračoval: „Můžete mi tedy, coby velké politiky neznalému venkovskému faráři, vysvětlit, jak to, že ač místo výskytu syrských křesťanů navštívil, o potocích krve prýštících ze syrského křesťanstva není nikde ani zmínka, zatímco když se ouřadování ujímala ona Vaše slavná syrská opozice té krve bylo dosti?“ ptá se Sládek.

Svobodovi přeje, „aby mohl prožít tu pravou vánoční radost“. „Například takovou, jakou prožívají v těchto dnech aleppští křesťané, kteří mohli, i když ve značně umírněnou opozicí poničených chrámech, konečně v klidu po pěti těžkých letech slavit vánoční mše svaté,“ podotýká Sládek, který ke svému příspěvku přidal fotografii katedrály sv. Eliáše v Aleppu, na níž je patrná díra ve stropě. „Tu díru do katedrály sv. Eliáše v Aleppu neudělal Asad ani Rus, ale, jak cynicky dodávají sami Syřané, ‚velmi umírnění rebelové‘. To jen tak pro informaci, abyste věděl, komu to vlastně držíte klandr (nebo ‚musíte držet‘?),“ dodává Sládek závěrem.

Europoslanec Svoboda Sládkovi odpověděl, že i on řeší dilema, zda budeme Asada posuzovat z hlediska dopadu na křesťany, anebo na civilisty obecně. „Pokud by šlo jen o křesťany, tak těm se relativně dařilo dobře. Jsou-li našimi bližními i nekřesťané, pak je to jednoznačné: Asad provádí genocidu na vlastním obyvatelstvu. Např. před pár týdny městem procházely jeho milice s adresami odpůrců a vyvražďovaly jejich ženy a děti,“ napsal Svoboda s tím, že „ISIS je proti Asadovi banda amatérů, kteří sice svoji brutalitu medializují, ale co do počtu obětí jsou ŘÁDOVĚ za Asadem – odhad jeho genocidy je někde okolo 250 000 obětí,“ uvedl Svoboda.

Celý text příspěvku Jana Sládka na jeho facebookovém profilu:

Pane poslanče a doktore Svobodo, dle Vašich příspěvků zde, ale i v Katolickém týdeníku je Bašár Assad diktátor, který páchá na svém lidu genocidu, Z logiky této Vaší "diktátorské" věci by tedy vyplývalo, že se pan prezident Sýrie vydal na takovou malou vánočně genocidní výpravu, při které ráčil vymydliti ze syrské mapy největší syrské marianské poutní místo.

Můžete mi tedy, co by velké politiky neznalému venkovskému faráři, vysvětli jak to že ač místo výskytu syrských křesťanů navštívil o potocích krve prýštících ze syrského křesťanstva není nikde ani zmínka, zatímco když se ouřadování ujímala ona Vaše slavná syrská opozice té krve bylo dosti?

Jinak Vám přeji, kéž by i Vy jste mohl prožít tu pravou vánoční radost, např. takovou jakou prožívají v těchto dnech alepští křesťané, kteří mohli, i když ve značně umírněnou opozicí poničených chrámech, konečně v klidu po pěti těžkých letech slavit vánoční mše svaté...

https://www.almasdarnews.com/article/assad-visits-christian-villages-damascus-christmas-photos/

A jen tak závěrem. Tu díru do katedrály sv Eliáše v Aleppu neudělal Assad, ani Rus, ale, jak cynicky dodávají sami Syřané, "velmi umírnění rebelové". To jen tak pro informaci, abyste věděl, komu to vlastně držíte klandr (nebo "musíte držet"?).

Celý text příspěvku Pavla Svobody:

Vážený pane faráři, dilema, které popisujete, řeším i já. To dilema zní: budeme Assada posuzovat z hlediska dopadu na křesťany, anebo na civilisty obecně. Pokud by šlo jen o křesťany, tak těm se relativně dařilo dobře. Jsou-li našimi bližními i nekřesťané, pak je to jednoznačné: Assad provádí genocidu na vlastním obyvatelstvu. Např. před pár týdny městem procházely jeho milice s adresami odpůrců a vyvražďovaly jejich ženy a děti. Statisticky vzato, takový ISIS je proti Assadovi banda amatérů, kteří sice svoji brutalitu medializují, ale co do počtu obětí jsou ŘÁDOVÉ za Assadem - odhad jeho genocidy je někde okolo 250.000 obětí. Pro vhled do situace doporučuji interview na DVTV s Janou Hybáškovovou, arabistkou a bývalou velvyslankyní EU v Iráku je to rok staré, v mnohém zastaralé, ale to podstatné tam je. https://video.aktualne.cz/.../r~7a181d4a895411e5974b0025.../. Přeji Vám požehnané svátky, a to bez jakékoliv ironie.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…