Je mi líto, že Pospíšil již nebude ministrem, řekl Svoboda

28.06.2012 18:04

Hostem pořadu Fakta Barbory Tachecí byl pražský primátor Bohuslav Svoboda. Kromě debaty o pražském dopravním podniku se vyjádřil také k odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila premiérem Petrem Nečasem.

Je mi líto, že Pospíšil již nebude ministrem, řekl Svoboda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy
reklama

„Pravda je, že ministr Pospíšil možná bude střídán, se hovoří již dlouhou dobu. Stalo se to takovým evergreenem, a proto bylo překvapením, že se to skutečně stalo,“ uvedl Svoboda. Uznal, že byla názorová různost mezi premiérem a Pospíšilem a je tedy logické, že se to Nečas rozhodl řešit.

„Já osobně jsem měl pocit, že řada jeho kroků na ministerstvu byla prospěšná a byl také oblíbeným ministrem. Je mi líto, že již ministrem nebude,“ řekl pražský primátor.

Kvůli odhalením v dopravním podniku bude primátor podávat trestní oznámení. Co se ale zjistilo, zatím primátor říci nechtěl, jelikož ještě nebyl dokončen audit. „Dopravní podnik, aby vůbec mohl fungovat, dostal od města v loňském roce dotaci deset miliard,“ řekl Svoboda k tomu, zda je pravda, že dopravní podnik měl loni zisk 991 milionů. Takové tvrzení považuje Svoboda za žertovný příběh.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

22:25 Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

REPORTÁŽ Lhaní ohledně padlých při karpatsko-dukelské operaci. Pomník vlasovcům v Řeporyjích. Odstra…