Je to bomba, neváhej. Koluje česká legrace z Islámského státu. A také parodie na výstup Martina Konvičky

23.08.2016 6:51

„Jsi neschopný a sexuálně frustrovaný? Vítej!“ Těmito slovy uvozuje kreslíř Štěpán Mareš svůj tradiční satirický komiksový obrázek Zeleného Raula pro časopis Reflex. Umělec vytvořil náborový leták Islámského státu. Vzdělání nevýhodou, vražedné tempo žádáno. Mareš přitom není jediný, kdo si tropí žerty z radikálů. Po internetu koluje také obrázek, který upozorňuje na další možnou akci Martina Konvičky. V hlavních rolích město Brno a veliké letadlo.

Je to bomba, neváhej. Koluje česká legrace z Islámského státu. A také parodie na výstup Martina Konvičky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

Náborový leták Islámského státu od Štěpána Mareše je opravdu barvitý. „Staň se celebritou, o které se dozví celý svět!“ láká nápis vyvedený velkými červenými písmeny. Pracuj v perspektivním a mediálně známém oboru. Uděláme díru do světa!“ pokračuje v zesilování nadsázky Mareš. Vedle nápisů je vyobrazen šklebící se terorista se samopalem v ruce a ovázaný výbušninami, který případné zájemce láká „Neváhej, je to bomba!“.

Teroristé prý požadují slušnou fyzickou kondici, přiměřené vystupování před kamerami, rychlé rozhodování a vražedné tempo. Ale pozor, „vzdělání nevýhodou“. Teroristé prý nabízejí přátelský kolektiv, který představuje skupina hrdlořezů s noži a pistolemi v turbanech. Noví zájemci se mohou těšit na slušné podnebí, ubytování a nějaký ten kebab k jídlu. Nebudou chybět ani pobyty v západních zemích.

„S námi budete na roztrhání!“ hlásá v závěru text na letáku, na jehož konci je právě vybuchující bomba. Pokud by se skutečně našli nějací zájemci, nechybí ani droboučký text s telefonním číslem, kam může zájemce o práci mezi islamisty zavolat

Sám Mareš k letáku na sociální sítá Facebook dodává, že jde o náborový leták pro „občany – magory!“. Obratem také dodává, že tel. číslo uvedené na letáku lze vyzkoušet. „Budou z vás mít určitě radost,“ píše kreslíř. Sluší se dodat, že po vytočení čísla se vám ozve Správa Pražského hradu.

A zase ten Konvička...

Mareš ovšem není jediný, kdo si dělá legraci grafickou formou. Ondřej Nečas, syn expremiéra Petra Nečase, sdílel na sociální síti žertovný leták upozorňující na imaginární akci Martina Konvičky, který údajně na 11. září plánuje napodobit letecký útok na výškovou budovu, konkrétně na AZ Tower v Brně.

Je však třeba zdůraznit, že jde jen o ironickou reakci na nedělní happening na Staroměstském náměstí, na němž Konvička vyděsil nejednoho turistu, když předváděl divadelní představení ve stylu invaze okupace České republiky Islámským státem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…