Je to hyenismus. Okamura vysvětlil, proč nezaplatí za rozbitý počítač

22.01.2014 8:05

Škodní komise Senátu žádá po exsenátorovi, dnes poslanci a šéfu hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamurovi úhradu škody za rozbitý počítač. Politik se ale brání a případ vnímá jako útok na svoji osobu a označuje jej za hyenismus. Píše o tom MF Dnes.

Je to hyenismus. Okamura vysvětlil, proč nezaplatí za rozbitý počítač
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Poslanec a zakladatel Tomio Okamura má uhradit náhradu ve výši přes 15 tisíc korun za poškozený služební počítač, který se rozbil už loni v dubnu. „Komise trvá na tom, aby škodu 15 727 korun, která vznikla kanceláři mechanickým poškozením monitoru, uhradil Tomio Okamura," stojí v protokolu komise z prosince.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jde přitom už o druhé potvrzené rozhodnutí po prvním říjnovém, proti kterému se Okamura odvolal. Jak deník podotýká, právě pro poslance a podnikatele, který vydělal miliony a jezdí v luxusním voze, by nemělo být problém uhradit škodu v řádu tisíců korun.

Tady nejde o peníze, ale o princip

Okamurovi jde ale o princip. Tvrdí, že počítač nikdy nepoužíval, pracoval na něm jeho asistent Jaroslav Staník v regionální kanceláři v Uherském Brodě. Ten to i potvrdil. „Jednoho dne už v dubnu se mi na monitoru objevila černá tečka, tak jsem ho dal do opravy. Senát pak napsal, že byl mechanicky poškozen, což není pravda," tvrdí Staník.

Senát ale odvolání neuznal a na uhrazení škody trvá. Šéf Úsvitu to vnímá jako svého druhu šikanu. Prý jde o jistou mstu za to, že v poslední době kritizuje nečinnost horní komory a volá po jejím zrušení. „Je to hyenismus senátorů. Všichni víte, že jsem nikdy nic neukradl a nic špatného neudělal," brání se Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

13:39 Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

„Politika v době šílené. Podle čeho se pozná, kdo je vlastně ve vládě a kdo v opozici?“ zahájil deba…