Je to ohavnost a falzifikát! brání se Hašek „kompru“ v Lidových novinách

28.02.2014 7:02

Jihomoravskému hejtmanovi a poslanci Michalu Haškovi (ČSSD) přibyl další problém. Na veřejnosti se objevily kompromitující materiály, které by jeho pozici ve straně mohly ještě více zkomplikovat. Jedná se o dokumenty Finančního analytického útvaru (FAÚ), které popisují finanční toky právě Jihomoravského kraje. Zda se jedná o pravé materiály, zatím nikdo potvrdit nechce. Píšou to Lidové noviny.

Je to ohavnost a falzifikát! brání se Hašek „kompru“ v Lidových novinách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Chtějí mě definitivně zničit, důkazy ale nemám,“ řekl hejtman Hašek Lidovým novinám. Je totiž přesvědčen, že materiály FAÚ jsou jen další způsob, jak se jej chtějí vnitrostraničtí kolegové zbavit. Podle zdrojů LN ministerští analytici měli skutečně Haškův kraj v hledáčku.

Dokumenty prý obsahují například údajné částky, které měl kraj platit šéfce Haškovy kanceláře Šárce Rouzkové. Jinak tento samosprávný celek nechce její mzdu s odměnami již několik měsíců zveřejnit.

Krajský úřad se již obrátil na policii. Ta začala po původu materiálů pátrat kvůli podezření z trestného činu poškozování cizích práv. FAÚ podle LN nechce dokumenty oficiálně komentovat. Podvrh, nebo ne, materiály cílí na Haškovo citlivé místo.

„Vážení přátelé, dnešní Lidovky přinesly jako otvírák ´kauzu´ údajného prověřování plateb Jihomoravského kraje FAÚ. Popisované informace jsou součástí dehonestační kampaně běžící od loňských voleb, která je založena na zcela smýšlených údajích a falzifikátech dokumentů - údajných bankovních výpisů. Žádný údaj nesedí, data, částky, prostě nic. Krajský úřad se proto obrátil na orgány činné v trestním řízení, které celou věc vyšetřují. S ohledem na to se nyní nebudu podrobněji vyjadřovat. Řeknu jediné - je to neskutečná špinavost, doufám, že se podaří zjistit, kdo ji vymyslel, vyrobil, zafinancoval a roznášel po pražských redakcích... Kdo se bojí Haška???" reagoval v sms zprávě pro ParlamentníListy.cz Hašek.

Zajímavý je kontrast vzájemného vztahu mezi Haškem a premiérem a šéfem strany Sobotkou. Ten se snaží Haškův vliv uvnitř partaje již déle oslabit. Nevzal ho do vlády a dal mu vybrat mezi funkcemi poslance nebo hejtmana. To, že Hašek Sobotkovi ve středu před kamerami podal ruku s přáním maximálního úspěchu vládě, tak můžeme brát pouze za zdánlivý smír. Přitom se zdálo, že sedmiletá válka skončila. Oba totiž na na společném jednání mezi vládou a Asociací krajů - v čele právě s Haškem, prohlásili, že kraje a vláda potáhnou za jeden provaz.

„Po sedmi letech s předchozími vládami začínáme plnohodnotnou komunikaci s novou českou vládou a doufáme, že její výsledky budou ku prospěchu všech občanů ČR," uvedl předseda Asociace krajů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

20:02 Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

Němečtí Zelení kromě programové shody s českými Piráty kopírují i předvolební vývoj popularity. Zatí…