Je to sv*ně! Nepište nesmysly, vyzval muž, který na covid doplatil zdravím

30.09.2020 16:19

Neustálé zlehčování covidu od mnohých uživatelů sociálních sítí a také veřejně známých osobností je na denním pořádku, proto se ozývají někteří pacienti, kteří s nemocí bojují. Na facebooku to učinil také Jiří Tlamka, jehož příspěvek se masově šíří a má již přes 5 tisíc sdílení. „Třeba tím někomu otevřu oči a přestane psát nesmysly o covidu, jak neexistuje atd. Tak mám pro vás špatnou zprávu, existuje a je to dost zákeřná svině,“ píše Tlamka.

Je to sv*ně! Nepište nesmysly, vyzval muž, který na covid doplatil zdravím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto
reklama

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 30476 lidí
Tlamka popisuje svůj těžký boj s nemocí covid-19 a vyzývá, aby lidé nemoc přestali zlehčovat. „Na věku jí nezáleží, může vám být i 20 nebo 34 jako mně. Jen on rozhodne, kdo si vytáhne Černého Petra. Já si ho vytáhl a po týdenním marném boji s vážnějšími příznaky jsem musel být převezen rychlou do nemocnice,“ píše Tlamka.

Uznává, že velká část nakažených nemoc ani nemusí poznat, někteří mají jen lehké příznaky, ale nehledě na věk můžou nastat i vážné komplikace. „Průběhy jsou asi 3. Já mám ten první a řeší to remdesivirem a silnými antibiotiky. A naštěstí je to po 4 dnech o něco lepší. Ale než se z toho člověk úplně dostanete, trvá to 3 měsíce. Takže prosím vás, fakt se snažte tomu nějak vyvarovat,“ apeluje Tlamka s tím, že snad bude brzy vakcína.

Zajímavostí podle něj je, že ho nemoc skolila nehledě na dobrou imunitu. „Dneska mi také lékař říkal, proč to mám takové a ač jsem si myslel, že mám oslabenou imunitu kvůli té noze, tak opak je pravdou. Mám jí prý až moc silnou a produkuje něčeho prý hodně, a to je dobře pro ten vir. Takže tak,“ informuje Tlamka a přidává ještě popis příznaků.

Anketa

Má vláda na žádost Prymuly vyhlásit nouzový stav?

61%
39%
hlasovalo: 12276 lidí
„Jako první příznak byl ten, že mi odešla chuť a čich, večer se přidala horečka 38,5 a zimnice. Kašel, nekonečné zvracení, kdy to nemělo ani konce. Nejhorší je boj s horečkou, nezabíral žádný prášek, celé noci a dny jsem měl i 39, zimnice a spal jsem třeba hodinu každý den a modlil se, ať už to přejde. Poslední noc jsem nespal skoro vůbec, neměl jsem ani chuť jíst, vše šlo hned ven a tu noc bylo poslední kapkou, že mi přestal fungovat i mozek jak má, tělo ten den už řeklo, že další noc nezvládne,“ popisuje těžký stav Tlamka s tím, že v nemocnici se jeho stav lepší, ale uzdravení bude trvat několik měsíců a ponese si trvalé následky.

Tlamka o svém stavu prý informuje z důvodu, že se toho ostatní nemocní bojí a potom se mohou šířit konspirace o neškodnosti nemoci. „Já nechci být jako jiní, kteří se bojí jít s pravdou ven, aby se na ně lidé nedívali skrze prsty. Toto téma je dost vážné a když se zeptáte každého, tak vám řekne, že nikoho nezná, ale ti lidé jsou mezi vámi, jen se to bojí říct,“ má jasno Tlamka.

V souvislosti s koronavirem v České republice zemřelo již 636 pacientů a aktuálně je hospitalizovaných více než 800 nemocných. Kvůli nelepšícím se statistikám plánuje vláda na základě názorů ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) zavést od pondělí nouzový stav.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula varuje: Autonehoda? Nebude pro vás ventilátor. Proto tato opatření

13:15 Prymula varuje: Autonehoda? Nebude pro vás ventilátor. Proto tato opatření

Důvody, proč se zpřísňují opatření, uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnict…