Je to tu znovu: Systém pro sčítání lidí stojí

27.03.2021 11:17

„Z preventivních důvodů jsme přikročili k uzavření formuláře do chvíle, než situaci důsledně vyhodnotíme a podnikneme kroky nutné k dalšímu bezpečnému provozu. Příčiny se analyzují a na zprovoznění se pracuje,“ uvedla na internetových stránkách ČSÚ mluvčí projektu Sčítání 2021 Jolana Voldánová.

Je to tu znovu: Systém pro sčítání lidí stojí
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Dokud nebyl Andrej Babiš členem vlády, rád používal heslo, že český národ je schopný, jen ho řídí nemehla. Když se členem vlády stal, přestal ho používat.

Řadě lidí však v posledních měsících nepochybně Babišova hláška mohla přijít na mysl, třeba když si v prosinci 2020 chtěli koupit dálniční známku, ale zjistil, že to nejde. Ministerstvo dopravy řízené Karlem Havlíčkem (za ANO) systém raději vypnulo, aby se nepřetížil. Několik hodin si tak lidé nemohli známku koupit, alespoň ne on-line.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Andrej Babiš také rád mluví o České republice jako o zemi pro budoucnost. Jenže se ukazuje, že v této zemi pro budoucnost jsou problémy i s registrací nejstarších občanů k očkování. Když synové a dcery, případně vnuci a vnučky chtěli na počátku roku 2021 zaregistrovat své osmdesátileté babičky a dědečky k očkování, narazili na problém. Marně čekali na potvrzující piny, které by potvrdily, že je babička přihlášena k očkování a že v dohledné době dostane termín.

Do třetice se situace opakuje i se startem sčítání lidu. To mělo začít tuto sobotu 27. března. Jenže lidé, kteří se chtěli sečíst on-line, v sobotu ráno zjistili, že systém nefunguje.

„Z preventivních důvodů jsme přikročili k uzavření formuláře do chvíle, než situaci důsledně vyhodnotíme a podnikneme kroky nutné k dalšímu bezpečnému provozu. Příčiny se analyzují a na zprovoznění se pracuje,“ uvedla na stránkách ČSÚ mluvčí projektu Sčítání 2021 Jolana Voldánová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…