Právě to je největší argument některých zákonodárců. Své pochyby v pondělí vyjádřil místopředseda Senátu Petr Pithart (TOP 09). Rezervovaně se k zákonu staví i komunisté. “Bylo by to bezprostředně po jeho smrti, kdy je to neobjektivní. Politické hodnocení je moc předčasné,“ uvedl místopředseda strany Jiří Dolejš v dnešních Událostech komentářích. Jak se komunistický klub k problému postaví však zatím odmítl definitivně říct.
Není přitom překvapující, že komunisté mají s přiznáním Havlových zásluh větší problém než ostatní strany. Přestože Dolejš několikrát zopakoval, že jeho strana, byť krajně levicová, zastává demokratické hodnoty, zůstávají poslanci KSČM poměrně kritičtí k exprezidentově osobnosti. “Václav Havel je symbolem změn po roce 1989. Je ale otázka, zda je výstižným symbolem pro většinu lidí,“ uvedl Dolejš. Dodal, že některé jeho politické kroky – jako připoutání republiky k NATO – považuje za sporné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: qot