Je zaujatý, neboť je židovského původu, prohlásil advokát

13.01.2012 20:58

Advokát Petr Kočí, který obhajuje ultrapravicovou aktivistku Lucii Šlégrovou, chce případ vyhrát za každou cenu a uchyluje se k minimálně nedůstojným praktikám. Proti znalci extremismu Michalu Mazlovi vznesl námitku, že je podjatý, neboť sám politicky působil a na znaleckých posudcích je finančně závislý. Nezdráhal se opřít i do jeho židovského původu, který vydedukoval z jeho příjmení. Námitku o Mazlově politické angažovanosti soud zamítl.

Je zaujatý, neboť je židovského původu, prohlásil advokát
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

„V pátek mi přišlo rozhodnutí soudu o zamítnutí námitek. V inkriminovaném případě mám být ne jako znalec, ale jen jako konzultant. Námitku, že jsem dobře živ jen ze znaleckých posudků, soud odmítl, mám advokátní praxi a není důvod k tomu, aby mě živily právě jen posudky,“ vyjádřil se pro Právo Mazel.

O námitce, týkající se Mazlova židovského původu, soud ještě nerozhodoval. Mazel se ale kvůli tomuto nařčení chce skončit se svou praxí znalce na extremismus. Mazel popírá, že by byl židovského původu a nechce dál snášet tlak svých odpůrců a číst na neonacistických webových stránkách, „čím má dostat po hlavě“.

OutStreamVideoPlayer

Obrovský tlak na psychiku

„Tohle rozhodnutí ve mně zrálo už delší dobu, ale ty poslední věci způsobily, že do budoucna bych asi svou funkci už dál nezvládl. Je to obrovský tlak na psychiku a člověk by měl zůstat nezaujatý,“ řekl Právu Mazel

Advokátovi za jeho nevhodné výroky hrozí kárné řízení. Jeho případem se bude příští týden zabývat Česká advokátní komora.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

8:19 Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se j…