Jeden Petříček, jednotka blbosti. Po ministrových pozdravech z Ukrajiny se právník už neudržel

29. 1. 2019 19:47

Tomáš Petříček při cestě na Ukrajinu poskytl rozhovor časopisu Ukrinform.ua. V něm pochválil Východní partnerství, informoval, kolik peněz Ukrajině poskytla ČR, a opřel se do Ruska. Ale za svou návštěvu to schytal od Jiřího Vyvadila: „Jednotkou české blbosti je 1 Petříček,“ říká advokát a všímá si toho, čeho si prý nevšiml ministr.

Jeden Petříček, jednotka blbosti. Po ministrových pozdravech z Ukrajiny se právník už neudržel
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček
reklama

„Česká republika je zemí, ve které pracuje více než 120 tisíc našich krajanů a s níž úspěšně rozvíjíme obchodní vztahy. Země, která se, i přes některé ‚nuance‘ ve vedení, postavila na stranu Ukrajiny poté, co Rusko anektovalo Krym a zahájilo hybridní válku v Donbasu. Země, která nám podle svých možností pomáhá pro Ukrajinu v obtížné době. Země, s níž nás spojuje ne vždy jednoduché historické dědictví. Češi, kteří sami prožili sovětskou okupaci, se stavějí se sympatiemi k evropským a euroatlantickým snahám Kyjeva. Máme mnoho společných zájmů a úkolů,“ začíná předmluva rozhovoru, který byl přeložen na stránce My a Ukrajina.

Anketa

Žaluje Jaromír Soukup Noru Fridrichovou a ředitele ČT Dvořáka oprávněně?

92%
8%
hlasovalo: 9888 lidí
Petříček v rozhovoru uvedl, že je to jeho první návštěva Ukrajiny. „Těším se na návštěvu města a přístavu Mariupol, a také hraniční linie, s ministrem Klimkinem,“ řekl v rozhovoru s tím, že má v úmyslu získat bezprostřední pohled na život lidí ve východní Ukrajině stejně jako na důsledky de facto blokády Azovského moře a zmíněného přístavu.

Podle Petříčka jsou vztahy mezi Ukrajinou a Českem těsné a produktivní, ale jejich potenciál je mnohem větší. Český byznys si prý ještě neuvědomil příležitosti, které skýtá ukrajinský trh. „Někteří investoři objevují ukrajinský trh jako alternativu k ruskému, z něhož se rozhodli odejít,“ tvrdí ministr.

Fotogalerie: - Na Ukrajině

Tito vesměs mladí lidé z městečka Jasiny padli na ...
Čistá Ukrajina, píše se na toaletách u hradu v Muk...
Donedávna běžný obrázek. Dnes byste jej pohledali....
I takto se dá protestovat na Zakarpatí
Jakápak hydroponie! Produkty černozemě na městském...
Karpatští separatisté o sobě dávají vědět i na Pod...

Řeč také přišla na program Východního partnerství, který Petříček pochválil, že dohody o volném obchodu s Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem inspirují reformy v mnoha oblastech a objem obchodu s EU se zvyšuje. „Česká republika je dlouhodobým podporovatelem Ukrajiny. Od roku 2014 Ukrajina obdržela humanitární a rozvojovou pomoc ve výši 8 milionů eur. Naše vývojové projekty jsou zaměřené především na školství a zdravotnictví. Například jsme poskytli finanční pomoc reformě vzdělávání nebo vysokým školám přestěhovaným z Doněcké oblasti. V oblasti demokratických reforem realizujeme projekty v oblasti mediální gramotnosti, a také podporujeme ochránce lidských práv na okupovaném Krymu. Naše humanitární pomoc přináší užitek lidem, kteří žijí v blízkosti hranice. Vím, že například letní tábory pro traumatizované děti jsou velmi úspěšné,“ říká ministr.

Dodal, že Česká republika podporuje snahu Ukrajiny a Gruzie o členství v NATO. „Rusko učinilo vše možné, aby popřelo politická práva obou zemí zvolit si svůj způsob obrany, neváhalo odstoupit od Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE), napadnout, anektovat území, provádět podvratné aktivity, ničit, destabilizovat Gruzii a Ukrajinu. Všichni čelíme důsledkům: Euroatlantická bezpečnost je na nejnižším bodě za čtvrt století či tak nějak, nedůvěra a eskalace dosáhly vrcholu z dob studené války,“ tvrdí Tomáš Petříček.

Celý překlad rozhovoru ZDE

Petříček doplnil na Twitteru foto z Ukrajiny: „Na vlastní oči jsme se přesvědčili o rozsahu lidských a ekonomických ztrát způsobených pokračujícím ozbrojeným konfliktem, který je na východě Ukrajiny podporován Ruskem. Vyjádřili jsme přesvědčení, že občané Ukrajiny mají právo žít důstojně a v míru.“

 

Ale jeho slova a záměry tvrdě zkritizoval advokát Jiří Vyvadil. „Pravicoví či levicoví liberálové v Česku a jinde jsou začasté tak idiotští, ževčlověk, ač se  brání zuby nehty, nemůže nepoužít ostřejší výraz,“ začíná svou kritiku. „K idiotům typu Farského, jehož strana STAN se zjevně nedostane do Poslanecké sněmovny, ale on tvrdí, že ANO, které trvale osciluje kolem 30 % zanikne, se přisouvá sociálně demokratický idiot č. 1. Tomáš Petříček, který je levicovým klonem pravicového Miroslava Kalouska, který se trápí agresí Ruska. Nevím jakou,“ pokračuje Vyvadil a uvádí tyto argumenty: „Nezaregistroval, že za dva měsíce jsou na Ukrajině prezidentské volby a jakýsi Klimkin, tedy ještě na pár chvil ministr zahraničních věcí oné země, zcela určitě nebude ministrem a jakýsi Porošenko, tedy ještě chvíli prezident Ukrajiny, nebude prezidentem oné země.

Hlupáček Petříček se chce podívat do Kerčského průlivu. Roztomilé. Jen  nepostřehl, že tím určitě nenadchne budoucí prezidentku Tymošenkovou či prezidenta Zelenského, kteří pokládají akci v Kerčském průlivu za zjevný předvolební trik současného a odcházejícího prezidenta…“

„Je to prostě vůl…“ hodnotí Vyvadil Petříčka a dodává, že žurnalisté, kteří z Petříčka mají radost, to ČSSD stejně ve volbách nehodí. „Jednotkou české blbosti je 1 Petříček…“ definuje novou měřící jednotku advokát Jiří Vyvadil.

Celý příspěvek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou

21:40 Promoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) i přes nesčetná ujišťování, že nás v tomto týdnu uzavírání obcho…