Nevšední zážitky a vzdělávání populárně naučnou formou nabízejí díky dotacím z programu třeba Česko-německé kulturní centrum v Kvildě na Prachaticku, Vesnické muzeum v Halži u Tachova, areál Sv. Linhart v Karlových Varech, Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově či Česko-německé naučné centrum řeky Ohře v Královském Poříčí u Sokolova.
Díky dotacím z česko-bavorského programu přeshraniční spolupráce byla zpřístupněna také naučná stezka po Soumarských rašeliništích a zlepšil se komfort pro cestující po železnici v Novém Údolí na Prachaticku. Cyklisté zase oceňují možnost navštívit při poznávání Domažlicka Dračí jezero v Bavorsku nebo odstranění nebezpečného úseku nedaleko Chebu.
Důležitou součástí programu jsou aktivity zaměřené na odbourávání bariér mezi lidmi. Reprezentují je projekty Česko-německé fotbalové školy a Koordinačního centra výměn česko-německé mládeže Tandem. Projekty z oblasti vědy zastupuje odborný výzkum chování největší kočkovité šelmy v Česku rysa ostrovida a jeho kořisti srnce obecného.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan, čtk