Jeden odpípne, další si budou podávat dveře... Specialista potápí Chládkův nápad s čipy do škol

04.05.2015 16:29 | Zprávy
autor: ste

Podle Lidových novin plánuje ministr školství Marcel Chládek zavést čipový systém na školách. Pomocí čipových karet by se tak děti dostaly do škol a elektronický systém by vzápětí oznámil do elektronické třídnice, ale i rodičům informaci o času příchodu dítěte.

Jeden odpípne, další si budou podávat dveře... Specialista potápí Chládkův nápad s čipy do škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr školství a tělovýchovy Marcel Chládek

Na základě těchto informací by se prý dalo zaznamenat, kolikrát školák došel do školy pozdě a zda je vůbec ve škole přítomen. Zároveň ministr Chládek upozorňuje, že se tímto opatřením má prý zamezit podobným situacím, jako byl případ psychicky labilní ženy-vražedkyně ze Žďáru nad Sázavou.

Právě po tomto incidentu se podle LN začalo Ministerstvo školství zajímat o tento systém elektronických čipových karet ve školách. Je však paradoxem to, že tehdy se vražedkyně dostala do školy přes šatny, do kterých je přístup pouze s čipovou kartou.

Jeden odpípne, další si budou podávat dveře...

„Používání čipů u vchodů povede k jedinému – že při vchodu jeden žák odpípne dveře a chumel lidí za ním si bude dveře podávat, tedy bezpečnostní význam zhruba stejný jako u zámku a klíče, nebo jakéhokoliv kódu,“ nesouhlasí s navrhovanými změnami Jan Vobořil z nevládní organizace Iuridicum Remedium, která hlídá dodržování lidských práv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…