Jediný ruský poslanec hlasoval proti obsazení Krymu. Teď ho kolegové vydali ke stíhání

07.04.2015 19:52 | Zprávy
autor: jav, čtk

Ruský parlament dnes zbavil poslanecké imunity poslance Ilju Ponomarjova, jediného zastupitele, který loni hlasoval proti anexi ukrajinského Krymu. Oznámila to ruská média. Ponomarjova chce stíhat ruská policie za údajné finanční machinace ve vědeckém středisku Skolkovo, které Rusko po vzoru amerického Silicon Valley buduje nedaleko Moskvy. Poslanec nyní pobývá v USA.

Jediný ruský poslanec hlasoval proti obsazení Krymu. Teď ho kolegové vydali ke stíhání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí v Praze se sešli odpůrci sankcí proti Rusku a zastánci Vladimira Putina

Ponomarjov je jedním z mála poslanců ruské Státní dumy, kteří otevřeně kritizují vnitřní i zahraniční politiku Kremlu. Do parlamentu byl zvolen za stranu Spravedlivé Rusko a členem jejího poslaneckého klubu je dodnes.

Po "skandálním" Ponomarjovově hlasování při manifestačním připojení anektovaného Krymu ho vedení strany loni na jaře vyzvalo, aby složil mandát. Poslanec to ale odmítá a politické útoky, jakož i chystané policejní obvinění, označuje za mstu režimu. V letech 2011 a 2012 patřil Ponomarjov k vůdcům masových protestů, které vyvrcholily mnohatisícovou demonstrací proti znovuzvolení Vladimira Putina ruským prezidentem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sbírka na letadlo Petra Pavla na summit NATO skončila fiaskem

4:44 Sbírka na letadlo Petra Pavla na summit NATO skončila fiaskem

Spoluzakladatel spolku Skupina D Jan Veverka, který čelí podezření kriminalistů z tunelování peněz l…