Jedna obviněná v kauze Oleo Chemical s návrhem na vazbu je volná

28.09.2014 16:49

Jedna z pěti obviněných s návrhem na vazbu v kauze údajného vytunelování Oleo Chemical byla propuštěna. ČTK to řekl advokát ženy Jiří Matzner.

Jedna obviněná v kauze Oleo Chemical s návrhem na vazbu je volná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozy policie ČR

„Klientka je propuštěna ze zadržení, odcházíme. Nebudeme se v této fázi k ničemu vyjadřovat," uvedl. Jméno klientky nechtěl zveřejnit, podle České televize jde o Alenu Maškovou z vedení Oleo Chemical. Státní zástupce podle informací ČTK u obviněné návrh na vzetí do vazby sám stáhl. Soud tak nyní rozhoduje o zbylých čtyřech obviněných, pro které žalobce žádá vazbu.

Velmi rychle se ukáže, že je to nesmysl, tvrdí jeden z obviněných

Na svobodu byl propuštěn kromě lobbisty Iva Rittiga i jeho právník David Michal a provozní šéf údajně vytunelované firmy Oleo Chemical Radomír Kučera. ČTK to řekl sám Michal a Kučerův advokát Daniel Volák. Vazbu žádá žalobce pro pět z deseti obviněných v kauze. Podle informací ČTK je mezi nimi třeba Michalův bratr Petr, další Rittigova právnička Karolína Babáková, Alena Mašková z vedení Oleo Chemical a zakladatelé firmy Michal Urbánek a Kamil Jirounek. Skupina prý kromě vyvádění peněz z firmy prala špinavé peníze a krátila daně.

„Jsem na svobodě," řekl ČTK právník Michal. Zároveň potvrdil, že u jeho bratra Petra, který je také v kauze obviněn, byl podán návrh na vazbu. „Myslím, že to obvinění je zcela nesmyslné. Podle policie šlo o to, že by si pánové z Oleo Chemical měli nechat vykrádat vlastní firmu a ještě s tím souhlasit. Velmi rychle se ukáže, že ta konstrukce policejního orgánu nemá šanci obstát. A pan Rittig na tom nemohl mít žádný podíl," doplnil.

Advokát provozního šéfa Oleo Chemical Kučery oznámil, že podal návrh na propuštění svého klienta a návrhu bylo vyhověno. „Můj klient k věci vypovídal, z našeho pohledu se ho obvinění netýká napřímo. Věřím, že postupně vyjde najevo, že v této věci není trestně odpovědnou osobou," řekl ČTK. Kučerův advokát doplnil, že proti obvinění podal stížnost. Stejně postupovala i Rittigova obhájkyně Katarína Kožiaková Oboňová.

O návrzích na vazbu rozhoduje soud v Liberci, protože přímo ve městě má Oleo Chemical sídlo. Lhůta pro rozhodnutí uplyne v pondělí časně ráno. Státní zástupce podal v sobotu návrh na vazbu pro pět lidí. U třech obviněných navrhlo státní zastupitelství vzetí do vazby kvůli možnému ovlivňování svědků a u dalších dvou pro možný útěk a pokračování v trestné činnosti. Zbytek obviněných byl propuštěn, ale jednomu chce státní zastupitelství nechat odebrat pas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…