Jedno procento lidí tvrdí, že finanční situace jejich domácnosti se výrazně zlepšila

15.04.2014 14:17 | Zprávy
autor: vam

Jen zhruba desetina obyvatel naší země zažila v posledním roce zlepšení ekonomické situace. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM. Příliš dobře lidé nevnímají ani ekonomickou situaci České republiky. Téměř polovina občanů (46 %) se domnívá, že česká ekonomika je ve stejné situaci jako před rokem, dvě pětiny lidí (42 %) si myslí, že se stav české ekonomiky zhoršil. Do budoucna se Češi nicméně dívají o něco optimističtěji, než tomu bylo ještě před rokem.

Jedno procento lidí tvrdí, že finanční situace jejich domácnosti se výrazně zlepšila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Výzkum agentury STEM proběhl na reprezentativním vzorku 1070 respondentů starších 18 let ve dnech 11. - 20. března.

„V odpovědích na otázku zjišťující hodnocení ekonomického vývoje v České republice za posledních dvanáct měsíců je poměrně vyrovnaný podíl těch, kteří se domnívají, že ekonomická situace zůstala stejná (46 %), s podílem těch, kteří si myslí, že se situace zhoršila (42 %),“ uvádějí autoři průzkumu.

Finanční situaci vlastní domácnosti hodnotí lidé mírně pozitivněji. Více než polovina dotázaných uvedla odpověď „zůstala stejná“ (53 %), třetina zvolila odpověď „trochu se zhoršila“ nebo  „velmi se zhoršila“ (36 %). „Zhruba desetina dotázaných se domnívá, že se celková ekonomická situace i finanční postavení jejich domácnosti zlepšily,“ uvedli autoři průzkumu. Jedno procento respondentů si dokonce myslí, že finanční situace jejich domácnosti se "velmi zlepšila".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…