Ješitný a pomstychtivý Zeman, trapná Klausová, píše Respekt

15.04.2013 11:56

Týdeník Respekt se v úvodníku svého nejnovějšího čísla rozepsal o sporu prezidenta Zemana a ministra zahraničí Schwarzenberga o jmenování velvyslanců. Spor se zúžil na Livii Klausovou, kterou magazín označil za trapnou postavu, která však v Bratislavě rozhodně napáchá méně škody, než Vladimír Remek v Moskvě. Proto by prý měl kníže svůj odpor zaměřit tímto směrem.

Ješitný a pomstychtivý Zeman, trapná Klausová, píše Respekt
Foto: Hans Štembera
Popisek: V prezidentském volebním štábu Karla Schwarzenberga. Fenomén Karel zůstal nakonec poražen

„Je navýsost jasné, že Miloš Zeman se chová v rámci svých nejhorších tradic,“ píše se v Respektu. Prezident zrušil již téměř hotové jmenování nového velvyslance a autoritativně na toto místo nominoval Livii Klausovou. Když to ministr zahraničí odmítl, přestal s ním mluvit, nepozval jej na večeři se šéfem Evropské komise Barossem, ani na svou první zahraniční návštěvu. A nakonec mu vzkázal, že je politický amatér, když celou kauzu pustil na veřejnost.

Požadavek jmenovat Klausovou je prý poměrně nevkusný. Se svým prohlášením, že první dáma by měla umět česky, se prý stala snad nejtrapnější postavou celé prezidentské kampaně. Proto je prý celkem pochopitelné, že proti tandemu Zeman- Klausová drží ministru zahraničí leckdo palce. Jenže Respekt dodává, že na ambasádě v Bratislavě nemůže napáchat příliš škody. Proto by prý kníže měl z umanutého odporu raději vycouvat.  

„Jak známe Zemana, těžko můžeme čekat, že ustoupí. Je to člověk konfliktu, ješitný a pomstychtivý,“ varuje Respekt.  Alternativou ústupku je pro Schwarzenberga prý jen to, že se s hlavou státu bude handrkovat celý rok do vypršení mandátu. Není prý třeba nadále rozjitřovat staré rány z ostré prezidentské kampaně. Navíc by tento spor mohl paralyzovat celou naší zahraniční politiku.

Mnohem spíše by se podle Respektu měl kníže zaměřit na kritiku vyslání Vladimíra Remka do Moskvy. Jeho jmenování je prý zcela v rozporu se zájmy, které tam máme - zejména zájmu o kritiky putinovského režimu, kteří hrdinovi SSSR Remkovi nejspíš budou lhostejní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…