Ještě větší tunel, než bylo lithium? Má za ním stát ministr Herman. Ten místo toho straší ruskými a čínskými tajnými službami

25.10.2017 17:33

Komentátor týdeníku Euro Pavel Páral napsal, že tahle vláda má na triku něco mnohem horšího, než je tolik rozebíraná údajná krádež lithia.

Ještě větší tunel, než bylo lithium? Má za ním stát ministr Herman. Ten místo toho straší ruskými a čínskými tajnými službami
Foto: David Hora
Popisek: Demonstrace za zbourání vepřínu v Letech.

„Kam se hrabe lithium, za něž mají zločinci za sociálními demokraty a australskou firmou nahrabat miliardy. To totiž bude ještě pěkná fuška. Musíte najmout horníky, kteří to vykopou, postavit fabriku, která z těch šutrů vypreparuje cenný kov nacházející se v mizivé koncentraci, a ještě nevíte, jestli někdo nepřijde na lepší nápad, než jsou elektromobily. Česká vláda dokázala udělat násobně výhodnější byznys s jitrnicemi,“ píše hned na úvod Páral.

Konkrétně má na mysli odkup vepřína v Letech u Písku, který má být zbourán a na jeho místě má vzniknout památník obětí nacistické zvůle. Na místě vepřína stál za druhé světové války tábor, v němž umírali lidé nepohodlní nacistickému režimu. Odcházející vláda po volbách oznámila, že vepřín v Letech odkoupila za 450 milionů korun.

Celý komentář naleznete zde.

Komentátorovi se to zdá nějak moc, když vezmeme v potaz, že vlastník vepřína, firma AGPI, vykázal tržby ve výši 346 milionů a výsledek hospodaření minulých let činí minus 121,7 milionu. Hodnota pozemků a budov činí prý 122 milionů.

„Tržní hodnota celé společnosti tak ani v hodně optimistickém případě zdaleka nedosahuje ani jediného sta milionů korun... Je trochu překvapivé, že končící ministr kultury Herman, který tenhle byznys zpunktoval, se nebojí pána Boha. Každopádně policajtů by se nejspíš bát měl,“ uzavírá Páral.

V kontrastu s tímto obchodem není bez zajímavosti, na co obrací pozornost odcházející ministr kultury Daniel Herman. Spolu s BIS lidovecký ministr vatuje před narůstajícím vlivem ruských a čínských agentů. Výsledky voleb prý ostatně leccos napovídají.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o Šmardu

18:51 Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o Šmardu

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vrátil z dovolené v plné síle, což je patrné i na jeho „Čau, lidi”, v …