Jestli Ukrajina zbankrotuje, uvidíme, co je to uprchlická vlna. Podle Ransdorfa je takový scénář dost pravděpodobný

09.08.2015 20:16

Z PROFILŮ Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf ve žhnoucím nedělním odpoledni odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Týkaly se především uprchlické krize, a to jak z Blízkého východu a Afriky, tak z Ukrajiny. Padl dotaz týkající se uprchlíků, kteří pomýšlejí na to, jak obsadí Evropu a nám podřežou hrdla. Politik má v této věci poměrně jasno.

Jestli Ukrajina zbankrotuje, uvidíme, co je to uprchlická vlna. Podle Ransdorfa je takový scénář dost pravděpodobný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf
reklama

„Myslet si to mohou, mohou to i vykřikovat, ale realita bude jiná. Evropa se probouzí, multikulturalismus a bludy postmoderny jsou už překonanou iluzí minulosti. Před rokem 1683 také málokdo věřil, že vznikne protiturecká koalice. Kara Mustafa chtěl donést zelené prapory islámu do Říma, Vídeň měla být jen zastávka, ale stala se konečnou. Málokdo ví o tom, že Češi v tomto boji sehráli významnou roli,“ prozrazuje politik.

Jen málo, nebo dokonce vůbec mluvíme o tom, kolik české krve proteklo v bojích proti Turkům nejen v 17. století. Posádce hlavního města monarchie velel v čase zmíněného útoku Čech a Češi platili velkou část výdajů na turecké války. Proč o tom mlčíme, když si to např. Poláci připomínají a jsou na svou účast v boji proti Turkům hrdí?

Dalšímu čtenáři Ransdorf slíbil, že v Evropském parlamentu zkusí získat své kolegy pro návrh, aby i Spojené státy přijali uprchlíky z Afriky a Blízkého východu. Nikoli poprvé europoslanec konstatoval, že USA nesou na rozpoutání uprchlické krize spoluvinu, ale tu nese i Evropa a nesmí se jí zříkat. Celá krize je pak zneužita v tlaku na národní státy, které jsou podle některých evropských politiků na překážku dalšímu vývoji v EU. Jedním z takových politiků je prý i bývalý tzv prezident EU Herman van Rompuy.

Další odpovědi europoslance najdete zde

Nakonec upozornil, že na nás možná brzy dolehne pokračování krize na Ukrajině. Jestliže již dnes žije u nás na 135 000 legálních imigrantů z této lidnaté země, můžeme předpokládat, že ve velkém počtu přibudou další, pokud vyhlásí kyjevská vláda bankrot. A k tomu podle Ransdorfa bohužel není daleko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

21:21 Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl ve středu živě po telefonu premiér Andrej Babiš (ANO). Prom…