Jestli vás to nezajímá, tak já tu nemusím být! Emma Smetana vytáčela v rozhovoru Semelovou. A ta vypěnila

27.09.2018 20:37

Stejně jako jiná média si i internetová televize DVTV zve komunální politiky a ptá se jich, jak by chtěli změnit česká a moravská města. Včetně Prahy. Za komunisty do studia dorazila Marta Semelová, jednička na komunistické kandidátce v hlavním městě. Moderátorka Emma Smetana však rozhovor nezačala klasicky otázkami na poměry v Praze, nýbrž dotazy na minulost, na Miladu Horákovou, na rok 1968 a tak podobně. Podívejte se sami, jak Semelová zareagovala...

Jestli vás to nezajímá, tak já tu nemusím být! Emma Smetana vytáčela v rozhovoru Semelovou. A ta vypěnila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Semelová
reklama

Málokdo pochybuje o tom, že výsledky komunálních voleb v Praze mohou mít vliv i na celostátní politiku. Některé strany se budou cítit silnější v kramflecích, jiné možná oslabí. Jak to bude s komunisty, které v hlavním městě vede Marta Semelová, a co všechno by chtěli v Praze komunisté změnit. To se divák prvních pár minut nedozvěděl, protože se Emma Smetana ptala na názory Semelové na minulost.

Hned v úvodu prozradila, že by nenechala přejmenovat ulici Milady Horákové, a to přesto, že zpochybnila, že její výpověď u soudu nebyla vynucená. „Nevěnuji se tomu, věnuji se problémům Prahy a myslím si, že jich je dost,“ okomentovala to Semelová. O Miladě Horákové se dál bavit nechtěla. „Toto nemáme ve volebním programu, takže se tím nezabývám,“ zdůraznila komunistka.

Moderátorka Emma Smetana zkusila přehodit výhybku. Zeptala se Semelové, zda i dnes považuje sovětskou okupaci naší země z roku 1968 za internacionální pomoc, jak o tom mluvila dříve. „Ani to není otázka, která se týká našeho volebního programu,“ prohlásila Semelová. „Jak to, že ne, já se vás ptám, jak reflektujete historii,“ kontrovala Smetana. „Současnost je v přímé návaznosti na naši minulost, proto se vás ptám,“ trvala na otázce Smetana.

„Víte, paní redaktorko, já jsem denně na x debatách mezi občany a garantuji vám, že se ptají na úplně jiné věci. Je zajímá, jak budou žít, jak vyjdou od výplaty k výplatě,  jestli budou mít na vzdělání svých dětí, jestli vyjdou s důchodem,“ zdůraznila Semelová.

„Pokud byste byla primátorkou, šla byste k Českému rozhlasu položit květiny k uctění obětí z roku 1968?“ ptala se dál moderátorka. „Já předpokládám, že jako primátorka bych se věnovala těm tématům, o kterých jsem mluvila. Je to především bydlení, protože si myslíme, že v Praze je nedostatek bydlení a je tu drahé bydlení,“ uvedla Semelová. K historickým tématům se vracet nechtěla. „Já myslím, že jsem se k tomu už vyjadřovala dostatečně,“ dodala. „Ale za všemi těmi výroky, které už zazněly, tak za všemi si stojíte?“ zeptala se Smetana. „To ano,“ odvětila Semelová. A pokusila se přehodit tematickou výhybku. „Paní redaktorko, zajímají vás věcné problémy, nebo ne? Jestli vás nezajímají problémy současnosti a budoucnosti, sociální témata, školství a tak podobně? Jestli ne, tak tady vůbec nemusím být,“ zaznělo z úst komunistky. A moderátorka historické okénko uzavřela.

Komunisté podle Semelové jednali v pražském zastupitelstvu věcně a odborně. „Je za námi konkrétní práce, a ne politikaření, aféry, kauzy a spory, které jsme tady viděli dnes a denně,“ uvedla dáma s tím, že se KSČM snaží řešit problémy lidí. „Chci pomáhat lidem,“ zdůraznila Semelová, která se kromě pražské zastupitelky chce stát také senátorkou. Pokud uspěje ve volbách do Senátu, zůstala by prý jen senátorkou.

Ve druhé polovině pořadu si postěžovala, že ve školách a v médiích se o komunistech informuje účelově. Něco se zveličuje a něco upozaďuje, což podle komunistky není v pořádku. „Pokud jde o zpravodajství, tak si myslím, že to dnešní není objektivní, že je zkreslené,“ uvedla Semelová.

Pak se vrátila k volebnímu a povolebnímu období. „Komunisté jsou připraveni jednat s každým. Ono se říká, že s komunisty se nespolupracuje, ve skutečnosti tomu tak není,“ podotkla.

Pokud komunisté v Praze uspějí, Semelová se chce pokusit zvýšit bezpečnost ve městě, protože rodiče s dětmi a starší lidé se mnohdy bojí chodit večer po městě. Komunisté prý chtějí zvýšit jejich pocit bezpečí. Do toho patří i péče o domy a lávky, aby nepadaly. Pak se budou Pražané cítit bezpečněji.

Smetana rozhovor uzavřela otázkou. „Jste stalinistka?“ „Co to je,“ kontrovala protiotázkou Semelová. „Já se cítím jako občan Prahy, jako občan České republiky, lépe Československa. Já nemám ráda různé nálepky. Já jsem stále táž Marta Semelová a říkám to, co považuji za důležité, aby občané slyšeli,“ uzavřela rozhovor dáma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…