Jindřich Šídlo má strach, že lidé budou chtít...

02.07.2013 12:09

Komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo se obává, že současná situace na politické scéně může směřovat k neodvratnému výbuchu. Rozložený Parlament v situaci, kdy v zemi roste bída a je třeba ukázat akceschopnost, je podle něj ideální situací, aby si lidé řekli, že by celá ta „žvanírna“ jménem Parlament měla být zrušena.

Jindřich Šídlo má strach, že lidé budou chtít...
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Komentátor Hospodářských novin v pořadu ČT Hyde park
reklama

Podle Šídla je nepochybné, že za současnou krizi může primárně parlamentní pravice, která zemi tři roky vedla od skandálu k aféře. Teď se země zastavila, všichni čekají, co bude a nic se neřeší. Vypadá to, že tento neutěšený stav může přetrvávat hodně dlouho, možná až do příštího května. To vše v situaci, kdy je země v nejdelší ekonomické recesi své samostatné historie.   

Až přijde Rusnokova vláda do Poslanecké sněmovny, nastane podle Šídla klasická situace parlamentní demokracie. Dlouhé a trapné projevy, opakovaná a zmatečná hlasování, prostě všechno to, co lidem na politice vadí.

A v tu chvíli bude veřejnost přesně naladěna k tomu, aby vyslyšela hlasy, že to v této zemi může fungovat i při omezení této „žvanírny“, a že nejlepším řešením bude další posílení pravomocí hlavy státu. Vždyť i tu si koneckonců volíme přímo.

„Ne, to není varování před 'pučem'. Je to takový typ, o čem se začne po této anabázi s premiérem Rusnokem hovořit,“ odhaduje Šídlo.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …