Jiří Dienstbier v ČT: Buď můžete být ministrem pro lidská práva nebo být oblíbený. Oboje v Česku nejde

8. 11. 2016 19:15

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) je jedním ze členů vlády, který může být politicky popraven. V úterním Interview ČT24 tvrdě zkritizoval Andrej Babiše (ANO). Je to prý ten nejméně kompetentní ministr z celé vlády. Divákům prozradil, že v Česku může být člověk buď ministrem pro lidská práva, nebo může být populární, ale oboje dohromady nejde...

Jiří Dienstbier v ČT: Buď můžete být ministrem pro lidská práva nebo být oblíbený. Oboje v Česku nejde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

„Nepřipadám si nijak zvlášť unavený,“ prohlásil na úvod v reakci na myšlenku premiéra Bohuslava Sobotky, že jsou někteří členové jeho vlády unavení a bude záhodno je vyměnit. „Máte již sbaleno?“ ptala se ho moderátorka. „Nemám sbaleno,“ prohlásil jasně. Od předsedy vlády Sobotky neslyšel prý žádné výtky, které by se týkaly jeho ministerské práce, doplnil. „Samozřejmě jsou někteří členové ČSSD, u nichž nejsem favorit a někteří mi to říkají tváří v tvář, což je ta lepší varianta,“ konstatoval.

Jistou neoblíbenost přičítá právě tomu, že je ministrem pro lidská práva. „Když člověk přijme pozici ministra pro lidská práva, tak se musí rozhodnout, jestli chce v této pozici něco dokázat, nebo jestli chce být oblíbený. Oboje dohromady v naší společnosti nejde,“ uvedl jasně.

Jako člen ČSSD Dienstbier chápe, že strana musí získat novou dynamiku, aby upoutala voliče. Tuto dynamiku se Sobotka snaží vyvolat obměnou ve vládě. Kdyby mohl, tak by Sobotka vyměňoval víc ministrů, i ty z řad koaličních partnerů, ale koaliční smlouva mu to znemožňuje. Tak či tak, Sobotka se prý snaží vyhrát volby. „ČSSD musí mít ambici vyhrávat volby, byť se to vždy nemusí podařit,“ připustil Dienstbier.

ČSSD by se měla začít připravovat na příští volby a neměla by se nechat vykolejit šéfem hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). „Já už jsem někde řekl, že Andrej Babiš je nejméně kompetentním členem vlády, protože on je schopen říkat na vládě i věci, které nesouvisejí s probíraným tématem, a je schopen i popáté zopakovat něco, u čeho mu bylo čtyřikrát předtím řečeno, že to takhle nejde,“ udeřil na Babiše Dienstbier.

Šéf hnutí ANO si také často stěžuje, že Legislativní rada vlády, které Dienstbier předsedá, brzdí Babišovy zákony. Podle Dienstbiera je ale pravda jinde. Pokud si Babiš přeje, aby jeho zákony plynule procházely legislativním procesem, měl by je spolu se svým týmem pořádně připravovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelegální to není. Ale BIS... Silné kafe o Číně a miliardářích

13:05 Nelegální to není. Ale BIS... Silné kafe o Číně a miliardářích

Hostem Martina Veselovského v pořadu DVTV – Aktuálně.cz byl redaktor Aktuálně.cz Lukáš Valášek. Ten …