Jiří Drahoš apeluje na voliče: Opravdu si dokážeme zajistit vlastní bezpečí sami? Nebo...

01.01.2018 17:07 | Zprávy

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš sepsal svůj novoroční projev pro server DeníkReferendum.cz. Mimo jiné v něm poznamenal, že politické změny zasahují do našich životů více, než si často připouštíme. Zároveň se také obrátil na srdce a rozum českých občanů.

Jiří Drahoš apeluje na voliče: Opravdu si dokážeme zajistit vlastní bezpečí sami? Nebo...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta ČR Jiří Drahoš

„Volby v roce 2017 přinesly největší změnu naší politické mapy od listopadu 1989. Bude velkou odpovědností demokratických stran, zda s mocí naloží tak, aby nás zasáhla jen v tom lepším slova smyslu. Česká republika potřebuje stabilní vládu, která se nebude muset opírat o mandáty extremistických stran, bude aktivně a kriticky hájit naše zájmy v Evropě a připraví nás na všechny výzvy převratné doby,“ poznamenal úvodem Drahoš. 

Vzpomněl také na to, že od doby, kdy se začaly psát dějiny naší obnovené státní samostatnosti, uplyne 100 let. A připomněl také rok 1989, od kdy podle něj můžeme opět spoléhat sami na sebe, jak si poměry v naší zemi uspořádáme.

  • Původní text ZDE

Své pak řekl k prezidentským volbám, kdy vyzval čtenáře, aby si při přemýšlení o prezidentských kandidátech zkusili položit několik základních otázek. „Opravdu si dokážeme vlastní bezpečí zajistit sami, jak nás někteří politici vehementně přesvědčují, nebo se opřeme o partnerství s těmi, kteří sdílejí naše základní hodnoty, náš způsob života, náš kontinent?“ dal příklad mimo jiné Drahoš, kdy pohovořil také o seniorech, vzdělávání či slovníku politiků.

„Věřím, že Vaše srdce pozná, jaká je pro Vás co nejlepší odpověď, a že Váš rozum najde tu správnou cestu, to správné rozhodnutí,“ uzavřel svůj projev Drahoš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

18:12 Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 18. července 2024 zúčastnil v Blenheim Palace ve Velké Br…