Jiří Drahoš apeluje na voliče: Opravdu si dokážeme zajistit vlastní bezpečí sami? Nebo...

01.01.2018 17:07

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš sepsal svůj novoroční projev pro server DeníkReferendum.cz. Mimo jiné v něm poznamenal, že politické změny zasahují do našich životů více, než si často připouštíme. Zároveň se také obrátil na srdce a rozum českých občanů.

Jiří Drahoš apeluje na voliče: Opravdu si dokážeme zajistit vlastní bezpečí sami? Nebo...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta ČR Jiří Drahoš

„Volby v roce 2017 přinesly největší změnu naší politické mapy od listopadu 1989. Bude velkou odpovědností demokratických stran, zda s mocí naloží tak, aby nás zasáhla jen v tom lepším slova smyslu. Česká republika potřebuje stabilní vládu, která se nebude muset opírat o mandáty extremistických stran, bude aktivně a kriticky hájit naše zájmy v Evropě a připraví nás na všechny výzvy převratné doby,“ poznamenal úvodem Drahoš. 

Vzpomněl také na to, že od doby, kdy se začaly psát dějiny naší obnovené státní samostatnosti, uplyne 100 let. A připomněl také rok 1989, od kdy podle něj můžeme opět spoléhat sami na sebe, jak si poměry v naší zemi uspořádáme.

  • Původní text ZDE

Své pak řekl k prezidentským volbám, kdy vyzval čtenáře, aby si při přemýšlení o prezidentských kandidátech zkusili položit několik základních otázek. „Opravdu si dokážeme vlastní bezpečí zajistit sami, jak nás někteří politici vehementně přesvědčují, nebo se opřeme o partnerství s těmi, kteří sdílejí naše základní hodnoty, náš způsob života, náš kontinent?“ dal příklad mimo jiné Drahoš, kdy pohovořil také o seniorech, vzdělávání či slovníku politiků.

„Věřím, že Vaše srdce pozná, jaká je pro Vás co nejlepší odpověď, a že Váš rozum najde tu správnou cestu, to správné rozhodnutí,“ uzavřel svůj projev Drahoš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Č*ráku, mám vystoupit?“ Zbavme Prahu aut! hlásal aktivista. Tohle slyšel zpátky

8:03 „Č*ráku, mám vystoupit?“ Zbavme Prahu aut! hlásal aktivista. Tohle slyšel zpátky

Zatímco pro některé je snaha pražského magistrátu o „zklidnění dopravy“ až až, pro jiné je naopak ne…