Jiří Pospíšil pro PL: Kde je slíbená pomoc pražským podnikatelům, milá vládo a dvojministře Havlíčku? To se mají jít lidé pást na pole?

21.04.2020 18:52

KOMENTÁŘ ParlamentníListy.cz přinášejí exkluzivní komentář Jiří Pospíšila (TOP 09), který je rovněž předsedou politického klubu Spojené síly pro Prahu na radnici hlavního města. Pospíšil se pozastavuje především nad tím, jak vláda přistoupila k podpoře místních podnikatelů. Jeho text uveřejňujeme bez redakčních zásahů.

Jiří Pospíšil pro PL: Kde je slíbená pomoc pražským podnikatelům, milá vládo a dvojministře Havlíčku? To se mají jít lidé pást na pole?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Anketa

Byl Mirek Topolánek dobrý politik?

3%
97%
hlasovalo: 26942 lidí
Pražské podnikatele hodila vláda opět přes palubu, když nezabezpečila dostatečnou výši záruk v záchranném programu Covid Praha. Opakované přísliby ze strany ministra Havlíčka, opakované velké řeči na vládních tiskových konferencích... Výsledek? Nula.

Garance ze strany státu přes všechna ujištění nejsou žádná. Opakovaně jsem upozorňoval primátora Hřiba, že je potřeba mnohem víc peněz na garance pro pražské podnikatele, opakovaně jsme to jako TOP 09 žádali po vládě. Za devět minut od spuštění přestala Českomoravská záruční a rozvojová banka přijímat žádosti a peníze byly vyčerpány.

Za devět minut!

Tohle už působí jako cílená likvidace podnikatelů a živnostníků na území hlavního města. Zdůrazňuji, že na to ve finále nedoplatí jen podnikatelé a jejich zaměstnanci, kteří zůstanou bez příjmů a asi se půjdou někam na pole pást, doplatí na to celý stát, protože v Praze se tvoří celá čtvrtina republikového HDP. Vyzývám proto vládu, aby připravila pomoc a přijala opatření, která zastaví likvidaci podnikatelů v Praze.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…