Jiří Vyvadil koukal odpoledne na ČT24. Vydržel to 35 minut a po nich sepsal opravdu hutný text

27.06.2018 20:36

Dnes byl den jmenování nové Babišovy vlády a v souvislosti s tím média praskala pod návalem nejrůznějších politických a komentátorských názorů. Toho si nemohl nevšimnout ani právník, bývalý senátor a poslanec Jiří Vyvadil, který v té době čerpal informace ohledně jmenování vlády z ČT24. Po zhruba půlhodinovém poslouchání veřejnoprávní televize jej ale prý udivilo, že po jednom kritickém komentáři za druhým se nedočkal jediného pozitivního názoru na adresu prezidenta Miloše Zemana a předsedy vlády Andreje Babiše. „Andreji Babiši. Bez ČT bych vám neblahopřál. Ale takhle mám jediné: Jen tak dál…,“ vzkázal mu.

Jiří Vyvadil koukal odpoledne na ČT24. Vydržel to 35 minut a po nich sepsal opravdu hutný text
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

„Věřte, nevěřte, ta vláda mi byla ukradená. Že nějaká vznikne, že Babiš vzhledem k tomu, že jeho hnutí má 78 mandátů, tedy prakticky stejně jako tři další co do pořadí umístění, snad o něčem svědčí. Prostě bez ANO si slovy Jirky Paroubka nikdo nenamaže ani chleba,“ zahájil svůj text na ParlamentníchListech.cz Vyvadil s tím, že komentář stíhal komentář jednoho fanatického odpůrce proti premiérovi za druhým. „Oblíbený, ovšem jinak zcela bezvýznamný Kroupa, jakýsi polotovar Švec či co, Sokol z Hané. No, bušili do toho ránu za ranou,“ poznamenal.

Původně prý nechtěl formou komentáře vypustit ani slůvko k této vládě. Že musí být, je podle něj přece jasné, a že tam nejsou žádná esa, je jasné taky. „A že už i Andrej z hlediska floskulí o podpoře EU a NATO coby záchranných přístavů naší země prostě zesobotkovatěl, je také jasné,“ dodal.

Co ho však přimělo se k dnešnímu jmenování vlády přece jen vyjádřit, bylo to, že za celých pětatřicet minut rozhořčených výlevů liberálních demokratů proti destruktorům liberální demokracie Miloši Zermanovi a Andreji Babišovi nezaznamenal ani jeden hlas komentátora, který by alespoň na Babiše a Zemana neplival, ale jen je kritizoval umírněně. „Shrňme to: dokud tu existuje totalitní liberálnědemokratická ČT, nemůže Babiš prohrát. Ti liberálové jsou už tak únavní a otravní, že je berou asi jenom tak jako nejvěrnější komunisté kolem roku 1989,“ zdůraznil.

„No, stačilo fakt těch 35 minut rozhořčených výlevů liberálních demokratů proti destruktorům liberální demokracie Miloši Zermanovi a Andreji Babišovi, a samozřejmě ani jeden hlas komentátora, který by alespoň na Babiše a Zemana neplival, ale jen je kritizoval umírněně“, napsal.

Závěr z informací předaných Českou televizí je podle Vyvadila v podstatě jasný. „Andrej Babiš vlastně nemusí vybrat skvělé lidi do týmu, nemusí mít ani nějakou vizi, kudy se svět bude ubírat a jak my tomu správnému vývoji napomůžeme,“ dodal.

Původní text ZDE.

„Takže Andreji Babiši. Bez ČT bych vám neblahopřál. Ale takhle mám jediné: Jen tak dál…,“ vzkázal mu a připomněl, že téhož dne večer má v devadesátce vystoupit „čarodějnice“ Němcová. „Je nádherně nenávistná a blbá, že je snad ještě lepší než Kalousek. Andreji, to vám nahodí dalších 5 %...,“ doplnil a zmínil, že on sám se na ten nepříčetný veřejnoprávní pořad dívat nebude. „To by žena musela mít na mobilu trvale vytočené číslo rychlé záchranné služby,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chorvatsko: Roušky? Pche... Varování Čechům

14:45 Chorvatsko: Roušky? Pche... Varování Čechům

Češi patří k nejpočetnějším turistům v Chorvatsku. „Pohraniční stráž se podívala na českou poznávací…